PR článok | Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com | 11.11.2020

Vymeňte svoj starý koberec za nový

Zdá sa vám, že váš starý koberec úplne nezodpovedá vašim predstavám? Možno prišiel čas na kúpu nového. Ak si myslíte, že všade predávajú len typické látkové koberce so „starým“ vzhľadom, ste na omyle. V dnešnej dobe si vie každý nájsť ten svoj, ktorý mu bude robiť radosť. Mnoho internetových predajní ponúka možnosť „chatovania“, kedy vám s výberom môže pomôcť pracovník daného obchodu.

Správny koberec vyberieme tak, že si predstavíme, čo sa nám páči a čo by sa hodilo do nášho interiéru. Potrebujete inšpiráciu? Nech sa páči:

Moderné koberce

Aj keď sa niekomu možno ešte stále páčia typicky vyzerajúce koberce, mnoho ľudí dnes radšej uprednostní moderné koberce. Aké to sú?

Asymetrické

Geometrické vzory sa tešia veľkej obľube. Nielen tie symetrické, ale aj asymetrické. Čiary, kruhy, či fľaky. Množstvo rôznych farieb a prevedení. Práve asymetria môže spestriť našu obyčajnú obývačku a dodať jej nový charakter.

Mramor

Imitácia mramoru je na svete veľmi rozšírená a niet sa čomu čudovať. Koberce s mramorovým nádychom vyzerajú nadčasovo a hodia sa takmer do každej miestnosti. Tiež vyzerajú luxusne, čo môžu oceniť návštevníci a náročnejší ľudia.

Prírodné motívy

Prírodné motívy, či tzv. „boho“ štýl sa len tak nestratia. Veľa ľudí uprednostňuje minimalistický štýl, či skrátka niečo jednoduché. Preto je koberec s prírodným motívom dobrou voľbou. Pôsobí nenútene ale pritom pomáha nadobudnúť izbe ten správny nádych.

Kusové koberce

Hoci sa dajú kúpiť koberce, ktoré siahajú od jednej steny po druhú, dnes sa predávajú aj kusové koberce. Sú to koberce, ktoré sú menšie a môžeme ich presúvať tak, ako sa nám to hodí. Kde ich môžeme položiť?

Pod stôl alebo pod gauč

Dôležité je vybrať správnu veľkosť. Koberec by mal stôl alebo gauč presahovať. Vďaka nemu našu izbu oživíme a bude nám v nej príjemnejšie.

Na vyplnenie priestoru

Zdá sa nám náš interiér prázdny? Položme na zem koberec. Môže využiť napríklad imitáciu kože alebo nápaditý vzor. Priestor zútulníme a zároveň poskytneme podlahe ochranu.