Mestá Banská Bystrica a  Zvolen spolu s Občianskou cykloiniciatívou pozývajú na slávnostné otvorenie cyklosezóny 2019. Uskutoční sa už v sobotu, 27. apríla.

V závere apríla spojí cyklostretávka znovu nielen veľké množstvo cyklistov, ale zároveň aj dve blízke mestá. Tento rok sa Banskobystričania a Zvolenčania opäť stretnú vo Vlkanovej, no najskôr budú musieť prejsť súťažnú trasu.

Registrácia cyklistov prebehne v čase okolo 9.45 hod. Vo Zvolene bude priamo na Námestí SNP pri Valaške a v Banskej Bystrici na Dolnej ulici neďaleko poisťovne Allianz. Cyklisti vyštartujú o 10-tej hodine z miesta registrácie a ich cieľom bude Vlkanová, konkrétne miesto pri reštaurácii Fort Geronimo.

V mieste cieľa bude po 11-tej hodine pripravené tradične veľké množstvo cyklo aktivít. Cyklisti sa budú môcť občerstviť, skúsiť šťastie v tombole, ale aj v rôznych ďalších súťažiach. Tie budú určené ako deťom, tak aj dospelým. Zúčastnení budú môcť počas podujatia využiť i bezplatný servis bicyklov od Terra Bike a chýbať nebude ani možnosť zapožičať si zdarma e-bike.