Ohrievanie kvapalným plynom zo zásobníka je moderný a ekologický spôsob dodávky tepla, ktorý čoraz častejšie využívajú majitelia rodinných domov. Nízke prevádzkové náklady a vysoká využiteľnosť sú jednou z najdôležitejších výhod tohto riešenia.

Vykurovanie bytov či domov kvapalným plynom je z roka na rok obľúbenejšie nakoľko je tento spôsob vykurovania pohodlný pre užívateľa a neznečisťuje životné prostredie. LPG sa spaľuje prakticky celý, bez vypúšťania škodlivých spaľovacích látok do okolia a navyše sa nemusíte trápiť s čistením popola a nepríjemným zápachom, ktorý je cítiť pri nekvalitnom uhlí. Tento spôsob ohrevu je prakticky bez údžby . Stačí nastaviť parametre vykurovania a nemusíte sa starať o dopĺňanie paliva. Navyše plyn zo zásobníka možno využiť nielen na udržiavanie optimálnej teploty v dome, ale aj na ohrev vody či prívod plynu do sporáka.

Náklady

Takéto vykurovanie je aj lacnejšie ako elektrické. Plynové vykurovanie bytov či domov je z roka na rok obľúbenejšie, pohodlný pre užívateľa a neznečisťuje životné prostredie. Pri stavbe domu sa vždy musíme rozhodnúť, aký spôsob vykurovania je pre nás najlepší ,teda ktoré riešenie je najlacnejšie, najpohodlnejšie a efektívne. V našich poveternostných podmienkach sú vykurovacie pece na zemný plyn najlepším riešením. Na rozdiel od LPG, vykurovacieho oleja či uhlia, zemný plyn nie je potrebné skladovať na vašom pozemku. Jeho výhodou je aj fakt, že za plyn platíme až po spotrebe a preto neriskujeme, že si ho kúpime priveľa. Inštalácia kotla na zemný plyn je tiež lacnejšia ako vykurovací systém poháňaný skvapalneným plynom alebo vykurovacím olejom, avšak vykurovanie domu LPG môže byť v niektorých situáciách lacnejšie ako vykurovanie zemným plynom. Ako je to možné? Zákazník podpisom zmluvy o dodávke zemného plynu nemá vplyv na jeho cenu. Musí platiť účty za plyn, ktorý je z roka na rok drahší, nikdy nie lacnejší. U LPG je zase možné jeho cenu poistiť zmluvou ,tzv. zazmluvniť s vybraným dodávateľom, jedným z mnohých ponúkajúcich svoje služby. Cenu je možné dohodnúť v závislosti od toho, na koľko rokov sa predpokladá jej dodanie a či spoločnosť nádrž kúpi alebo prenajme a pod.