Vyšetrovateľ vo Zvolene začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody.

Doposiaľ neznámy páchateľ sa v presne nezistenom čase vlámal do dvoch pivníc na Študentskej ulici vo Zvolene. Majitelia si našli vylomené pivnice v utorok 14. mája vo večerných hodinách. Z jednej pivnice páchateľ ukradol pánsky bicykel CTM BLADE čierno-červenej farby. Z druhej pivnice ukradol pánske lyžiarky Scarpa Maestrale RS, dámske lyžiarky Skarpagea, pánske lyže Black Crows Atris s viazaním Dynafit Beast a dámske lyže Black Crows Ova Birdie s viazaním Salomon Guardian MNC. Majiteľom ukradnutých vecí vznikla škoda viac ako 3 000 eur.

Nie je vylúčené, že páchateľ bude chcieť ukradnuté veci predať. V prípade, že Vám niekto ponúkol na predaj takýto bicykel, alebo lyžiarsku výstroj uvedených značiek za neobvykle nízku cenu, kontaktuje políciu. Ak si kúpite veci pochádzajúce z trestnej činnosti, dopustíte sa trestného činu podielnictva. Ilustračné fotografie ukradnutých vecí si môžete pozrieť v galérii pod článkom.

Polícia zároveň žiada občanov, aby venovali zvýšenú pozornosť všetkým cudzím osobám, ktoré sa pohybujú vo vchode ich bytového domu alebo v jeho blízkosti, tiež motorovým vozidlám a ich osádke. V prípade akéhokoľvek podozrenia môžu ihneď kontaktovať políciu na známom bezplatnom čísle 158.