Tabuľkové postavenie oboch súperov naznačilo, že sa bude jednať o vyrovnaný zápas. Basketbalistky BK ZŠ Zvolen a BK Lokomotíva Sereď sa predstavili v sobotu 16.apríla na 9. základnej škole na Západe a predviedli atraktívny basketbal. Zvolenčanky v kategórii 2.liga ženy odohrali so súperkami  štyri vyrovnané štvrtiny a svojim bojovným výkonom potešili basketbalových priaznivcov.

Začiatok zápasu bol rozpačitý, domáce hráčky síce vyhrávali v úvode 10:5, ale postupne sa nevedeli strelecky presadiť, tak ako sa od nich očakávalo. Hneď v úvode sa nechal vyprovokovať hosťujúci tréner Tibor Krajčovič a po impulzívnom výstupe mu bola udelená technická chyba. Nepáčil sa mu outový verdikt mladého rozhodcu Matejčíka. Taktické pokyny udeľoval svojim zverenkyniam už len z tribúny. Hráčky Serede nakoniec vyhrali prvú štvrtinu tesne 12:13. Na to zareagoval domáci tréner Radoslav Dvorščák a počas druhej štvrtiny si zobral Time-out. Zvolenčankám krátky oddych pomohol a do šatní odchádzali s trojbodovým náskokom a vyhrali druhú štvrtinu 26:23.

Svoj tesný náskok si pozorne strážili, ale húževnaté súperky skóre neúnavne korigovali. Zápas bol otvorený a nehralo sa v rukavičkách. Z domácich hráčok sa najviac presadili Luptáková (12 bodov) a Sládoková (21bodov). Definitívne rozlúštenie zápasovej tajničky priniesla až posledná štvrtá štvrtina. S premennými košmi sa roztrhlo vrece a zápas vrcholil. Zvolenské basketbalistky odskočili súperkám na rozdiel siedmich bodov. Potom však prišla slabšia chvíľka oboch tímov a stav zápasu sa nemenil. Zmenila to výborne hrajúca domáca podkošová hráčka Jenka Štiasna. Pohotovými doskokmi a efektívnymi zakončeniami v útočných akciách zvýšila vedenie domáceho tímu. Výborne jej sekundovala Alexandra Sládoková, ktorá sa presadila hlavne streľbou z diaľky. Pozorná obrana a zakončovanie z  rýchlych protiútokov nakoniec priniesli Zvolenčankám desať bodový náskok. Sily v závere už dochádzali, ale zaslúženého víťazstva sa nakoniec dočkali. Definitívne skóre 64:50 a domáce hráčky sa dotiahli v tabuľke na basketbalistky Malaciek.

Najbližšie si zahrajú Zvolenčanky na domácej palubovke 1.mája 2011 proti Ivanke pri Dunaji. Zápas viedlo pred 30 divákmi rozhodcovské duo Slaná, Matejčík.