KONEČNÁ (The last stand)

Dôchodok je pre padavky.

konecna_1„Ja sa vrátim!“ povedal raz Arnold Schwarzenegger a teraz svoj „sľub“ spĺňa. Na plátna kín sa vracia v nielen fanúšikmi dlho očakávanom akčáku Konečná. Arnold definitívne vymenil guvernérsku stoličku za šerifskú „placku“ v zapadákove pri mexických hraniciach. Šerif Ray Owens pôvodne pracoval na losangeleskej polícii, ale po jednej pohnojenej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka pri mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnej zašivármi, kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie. Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera. Pri prevoze z Las Vegas do mexického väzenia totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortéz. Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží ujsť do svojej domoviny. S pomocou kumpána Burella a s rukojemníkom uniká Cortéz k hraniciam v nadupanej Corvete ZR 1 rýchlosťou 250 míľ/hod…

Akčný thriller, USA 2013

Hrajú: Arnold Schwarzenegger, Forest Whitaker

 

HITCHCOCK

hitchcock_1Za filmom, ktorý šokoval svet, sa skrýva ešte jeden príbeh.

Píše sa rok 1960 a Alfred Hitchcock práve nakrúca svoj nový film. Film, ktorý má rozhodnúť o jeho úspechu alebo zatratení. Film, ktorému takmer nikto neverí a za ktorý sa sám Hitchcock musí filmovému štúdiu zaručiť svojím majetkom. Film, ktorý sa stane legendou. Čo však zrodeniu fenoménu menom Psycho predchádzalo? Aký príbeh si „majster napätia“, ktorému filmové publikum vďačí za tie najhrôzostrašnejšie zážitky v histórii filmu, nechal pre seba?

Životopisný, USA 2012

Hrajú: Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson

 

MANIAK (Maniac)

maniakMajiteľ obchodu s manekýnami si vyvinie nebezpečnú mániu voči mladej umelkyni. Film Maniak je Jackom Rozparovačom 21. storočia odohrávajúci sa v súčasnom Los Angeles. Maniak je novým spracovaním kultového filmu, ktorý je mnohými označovaný za najlepší thriller všetkých čias – intímny, obrazovo odvážny, psychologicky komplexný a hlboko desivý výlet do nočnej mory vraha a jeho obetí.

Mysteriózny thriller, USA/Franc. 2012

Hrajú: Elijah Wood, Liane Balaban

 

LOVCI GANGSTROV (Gangster Squad)

lovci_gangstrov_4Píše sa rok 1949 a v Los Angeles vládne neľútostnou rukou gangster a brooklynský rodák Mickey Cohen. Riadi väčšinu nelegálnych aktivít v meste, vrátane obchodu s drogami, zbraňami, prostitúciou či nelegálnymi stávkami. O jeho ochranu sa starajú nielen jeho kumpáni, ale tiež podplatená polícia a skorumpovaná politická elita. Mickey má v podstate pod kontrolou všetky miestne orgány, ktoré by ho mohli ohroziť. Je schopný zastrašiť i ostrieľaných policajtov, ktorí by sa chceli jeho nekalým praktikám vzoprieť. Výnimku by snáď mohla predstavovať tajná jednotka LAPD, ktorú spoločne vedú John O’Mara a Jerry Wooters.

Akčný/krimi, USA 2012

Hrajú: Emma Stone, Sean Penn, Nick Nolte

AMAZING SPIDERMAN 3D + 4D

Jeho veľké tajomstvo bude odhalené…

amazing-spider-manPríbeh Petera Parkera, medzi svojimi rovesníkmi nie veľmi obľúbeného stredoškoláka. V detstve ho opustili rodičia a jeho výchovy sa ujali strýko Ben a teta May. Tak ako väčšina dospievajúcich sa aj Peter snaží zistiť, kým vlastne je a prečo sa z neho stal človek, ktorým je. Súčasne má plnú hlavu starostí so svojou prvou stredoškolskou láskou Gwen Stacy. Spoločne sa plavia úskaliami lásky, záväzkov a tajomstiev. Keď Peter objaví tajný kufrík, ktorý patril jeho otcovi, pustí sa do pátrania príčin zmiznutia svojich rodičov – ktoré ho zavedú priamo do spoločnosti Oscorp a do laboratória Dr. Curta Connorsa, bývalého otcovho kolegu. Kým Spidermanovi je predurčené, aby sa stretol s Connorsovým „druhým ja“ Lizardom, Peter je nútený urobiť zásadné rozhodnutie o spôsobe využitia svojich schopností, ktoré navždy zmenia jeho život a definujú postoj jeho cesty k hrdinstvu…

Akčný / dobrodružný, USA 2012

Hrajú: Andrew Garfield, Denis Leary, Emma Stone, Martin Sheen