PR článok | 3.9.2018

Vyberáme kvalitné sedačky, ktoré vám vydržia niekoľko desaťročí

Sedacie súpravy sú dôležitými súčasťami obývacej izby a môžeme s istotou potvrdiť, že práve do nich sme ochotní investovať čo najviac peňazí. Chceme, aby nám vydržali niekoľko desaťročí bez toho, aby sa poťah opotreboval a ich konštrukcia začala vŕzgať. Napriek tomu, že obchodov predávajúcich sedacie súpravy je veľmi veľa, máloktorý nám ale ponúkne kvalitné sedačky, ktoré nám vydržia niekoľko desaťročí. Ako si vybrať kvalitnú sedačku v tak veľkej ponuke?

Musíte poznať rozmer obývacej izby

Skôr, ako si z ponuky sedačiek začnete vyberať novú, musíte poznať rozmery obývacej izby, čiže miestnosti, do ktorej plánujete novú sedačku umiestniť. Musíte vedieť, aký maximálny rozmer sedacej súpravy si môžete dovoliť. Zisťovanie rozmerov miestnosti určite nepodceňujte. Čo ak si kúpite novú účkovú sedačku a po dovezení do obývačky zistíte, že vám rozmerovo nepasuje?

Potom, ako zistíte rozmery obývačky, sa budete môcť rozhodnúť, aký typ sedačky si vybrať.

Typy sedačiek

Medzi najpredávanejšie sedacie súpravy radíme aj rohové sedačky, ktoré sú vhodné do malých a stredne veľkých obývačiek. Vyplnia vám roh a zároveň vám poskytnú dostatok miesta na sedenie. Do väčších obývačiek skôr odporúčame sedačky v tvare U. Účková sedačka vám poskytne oveľa viac priestoru na sedenie a oceníte ju najmä, ak očakávate početnejšiu návštevu.

Poťahové látky

A na záver to najdôležitejšie, čo zohľadňovať pri výbere novej sedačky. Ak sa vám páčia kožené sedačky, počítajte s väčšou investíciou. Sú však vhodné do domácnosti, kde majú malé deti. Z kože sa ľahšie odstraňujú nečistoty ako z látky. Koža je však v zime veľmi studená a v lete sa zase budete na ňu lepiť. Ekokožu vám vôbec neodporúčame. Po čase sa vám začne šúpať.

Siahnite skôr po klasických husto tkaných látkových sedačkách, ktoré sú oteruvzdorné, nárazuvzdorné a farba látky ani po čase nevybledne. Zo všetkých materiálov vám odporúčame sedačky z mikroplyšu, žinylky alebo mikrovlákna. Kvalitu látky zistíte podľa stupnice Martindale.