PR článok | Foto: EZ-Stock Studio / Shutterstock.com | 11.6.2021

Výbava do autoservisu. Čo by ste v ňom mali mať?

Ak ste začínajúci podnikateľ alebo sa v automobilovom priemysle pohybujete už roky, potrebujete niečo nové. Aj nástroje či väčšie stroje v dielni treba pravidelne meniť.

Ak si niekto nový servis ešte len otvára, potrebuje čo najmodernejšie veci, aby išiel s dobou a dokázal adekvátne konkurovať. Mnoho nových strojov spraví veľakrát mnoho práce za vás, no sú aj také, vďaka ktorým ušetríte zbytočné výdavky.

Už žiadne diery

Ak ste boli niekedy v dielni, kde sa opravujú autá, mohli ste tam pravdepodobne vidieť aj hlboké podlhovasté jamy. Slúžia jednoducho na to, aby na ne mohlo ísť auto. Človek v jame ho zatiaľ zospodu opravuje a nemusí byť zohnutý, čo šetrí jeho chrbát. Modernejšie a častejšie riešenie v dnešných rokoch je zaobstaranie si nožnicových zdvihákov, ktoré slúžia presne na to isté ako samotná jama. Začínajúci podnikateľ, teda môže ušetriť za hĺbenie jamy a zaobstará si takýto zdvihák, ktorý je aj veľmi prakticky. Ak nie je v dielni veľa miesta, zdvihák sa jednoducho zloží a vy môžete ten priestor využiť efektívnejšie. Dajú sa objednať už aj na internete, takže sa nemusíte trápiť chodením po kamenných obchodoch.

Moderné vybavenie

Samotné vybavenie autoservisu samozrejme nestojí len na zdvihákoch, ale aj iných veciach, ktoré každý automechanik určite ocení. Majiteľ bude zase rád, že to nemusí zháňať po celom okrese, kraji alebo štáte, no po pár klikoch si to nechá priviesť na vlastnú adresu. Skvelým strojom je prezúvač a vyzúvač pneumatík, ktorý nemusí byť len v pneuservise. K tomu by mohli prislúchať aj umývačky kolies, za ktoré budú majitelia niektorých áut určite vďačný, pretože im to celé koleso vyčistí naozaj profesionálne. Vo väčšom servise je možné obstarať si aj stroje na obsluhu a opravu väčších áut. Môžu to byť dodávky alebo nákladné autá, ktoré nedokáže vziať každý autoservis, takže sa hneď v niečom môžete líšiť od konkurencie.