HOBIT: NEOČAKÁVANÁ CESTA 3D + 4D

hobbit-main_1Od držiteľa Oscara Petra Jacksona prichádza film „Hobbit: Neočakávaná cesta“. Bude prvou časťou adaptujúcou nadčasové majstrovské dielo Hobbit J.R.R. Tolkiena. Filmy sa odohrávajú v Stredozemi, 60 rokov pred „Pánom prsteňov,“ ktorého Jackson so svojim tímom priniesli na plátna kín v megaúspešnej trilógii.

Príbeh ´Hobbita´ sleduje cestu hlavnej postavy Bilba Lazníka, ktorého poslaním je znovu získať stratené trpasličie kráľovstvo v Osamotenej hore na východe a zbaviť ho strašidelného šarkana Smauga. Bilba na jeho ceste, okrem čarodejníka Gandalfa, sprevádzajú trinásti trpaslíci, vedení legendárnym bojovníkom Thorinom z Dubnej. Výprava bude putovať Hmlistými horami, Divočinou a zradnou krajinou plnou zlých škriatkov, chamtivých obrov, ťažkopádnych trollov a divých Wargov.

Cestou k pustej Osamotenej hore Bilbo stretne bytosť, ktorá mu navždy zmení život… Gluma.

Osamote s Glumom na brehu podzemného jazera, Bilbo v sebe odhalí odhodlanie, ktoré prekvapí aj jeho samého. Získa aj Glumov ´vzácny´ prsteň, vyznačujúci sa výnimočnými vlastnosťami… Tento jednoduchý zlatý prsteň sa spája s osudom Stredozeme, o ktorom Bilbo zatiaľ netuší…

Dobrodružný / fantasy, USA / Nový Zéland 2012

Hrajú: Martin Freeman, Ian McKellen

 

RALPH, ROZBI TO! 3D (Wreck it Ralph)

Komédia nadrozmernej veľkosti

Wreck-It-Ralph-post3Ralph Rozbi-to strávil celé dekády ako záporná postava v tieni populárneho Felixa, hlavného hrdinu ich spoločnej videohry, ktorý vždy všetkých zachráni a všetko opraví. No Ralphovi sa už úloha večného zločinca zajedá, nebaví ho stereotypne všetko ničiť a sledovať, ako všetku slávu zlízne Felix. Vezme preto osud do vlastných rúk, opustí svoju hru a vydá sa na cestu naprieč niekoľkými generáciami počítačových hier, aby dokázal, že aj on sa môže stať hrdinom. Na púti stretáva drsnú seržantku Calhounovú z akčnej strieľačky Hero´s Duty i malú energickú Vanellope z cukríkovej pretekárskej hry Sugar Rush, ktorá možno bude jeho prvou kamarátkou. Keď sa na slobodu dostane zákerný zločinec, ktorý ohrozuje celú videoherňu, dokonca aj Vanellope, veci sa rýchlo zmenia. Ralph má konečne šancu všetkých zachrániť a získať si ich uznanie. Stihne to včas?

Animovaná komédia, USA 2012

ANNA KARENINA

Nesmrteľný príbeh ženy, ktorú zahubila láska.

Anna-Karenina-Keira-Knightley-Aaron-Taylor-JohnsonOsud Anny Kareniny je vďaka románovej predlohe Leva Nikolajeviča Tolstoja všeobecne známy, ale režisér Joe Wright z neho napriek tomu dokázal vytvoriť absolútne unikátny zážitok. Podarilo sa mu to už v adaptáciách iných diel literárnej klasiky, Pýche a predsudku a Pokání, a v tandeme so scenáristom Tomom Stoppardom (Zamilovaný Shakespeare) to vyšlo aj tentoraz. Stvorili film, ktorého obrazy sú také silné a pôsobivé, ako emócie, ktoré zachytávajú.

Dráma, USA 2012

Hrajú: Keira Knightley, Jude Law

 

LEGENDÁRNA PARTIA 3D (Rise of Guardians)

legendarna_partia_1Keď sa jeden zloduch rozhodne vziať deťom na celom svete radosť zo života, dá sa dokopy partia superhrdinov, a tá sa ho pokúsi zastaviť. Jej členovia sú naozajstnými legendami. Od detstva sprevádzajú každého z nás, ale nikomu asi ešte nenapadlo, že by tí, čo rozdávajú deťom radosť, dokázali rozdávať aj údery. Legendárna partia vznikla v študiu, ktoré stvorilo Shreka a Madagaskar. Ich neformálnym šéfom je Santa, ktorý svojim bohatierskym zjavom a správaním pripomína ruského kozáka. Jeho pomocníkmi nie sú iba škriatkovia, ale aj banda snežných mužov. Jeho krehkým protipólom je Víla Zubnička so svojou armádou minivíl. Partiu dopĺňajú Veľkonočný Zajac, za ktorého drsným zjavom sa skrýva roztomilý zajko, a mlčanlivý pohodový Sandman. Všetci spríjemňujú deťom život: na Vianoce im nosia darčeky, vymieňajú im vypadnuté zúbky za peniažky, schovávajú veľkonočné kraslice, alebo ich každý večer uspávajú a ako bonus dodávajú pekné sny…

Animovaná komédia, USA 2012