V sobotu pokračovala 1.liga – stred vo volejbale mužov tretím dvojkolom a volejbalisti MVK nastúpili prvýkrát na domácej palubovke v derby stretnutí proti VK HYDREX Hriňová. V poslednom vzájomnom meraní síl vyhrali Zvolenčania dvakrát 3:0 a tabuľke mali pri konečnom účtovaní pred HYDREX-om až 24 bodový náskok. Priebeh stretnutí bol podľa očakávania plný zvratov a dramatických koncoviek.

1.stretnutie

MVK Lokomotíva Zvolen – VK HYDREX Hriňová 3:1 (-24,23,19,19)

mvk - hr 1V prvom stretnutí zviedli mužstvá tuhý boj už v koncovke prvého setu, keď priebeh bol vyrovnaný, no s množstvom chýb na oboch stranách. Hriňovčania nevyužili síce prvý setbal, ale pri druhom sa už Tužinský smečom presadil cez dvojblok MVK. Hostia pôsobili zohratejším dojmom, no domáci spestrili hru na sieti a boli presnejší v koncovke a úspešnejší na bloku. Darilo sa Vaškovi na nahrávke a bodoval Beskydiar. Druhé dejstvo vyhrali síce iba o bod, no v ďalších dvoch skúsení hráči MVK kontrolovali priebeh a jednoznačne zvíťazili.

MVK: Orolín J., Vaško, Beskydiar, Majer, Kliment, Puškár, libero Feherpataky (Orolín M.).

Tréner: M. Beskydiar

HYDREX: Greguss, Kučera, Mišík, Kamenský, Tužinský, Kollarik, libero Uhrin (Olšiak) Tréner: M. Krnáč

2.stretnutie

MVK Lokomotíva Zvolen – VK HYDREX Hriňová 1:3 (-19,16,-22,-21)

mvk - hr 3V druhom stretnutí začali znovu lepšie hostia, darilo sa najmä Kollárikovi a Gregussovi a vyburcovali Hydrex k oduševnenému výkonu. Hráči MVK v druhom sete pridali, Michal Orolín výborne nahrával, darilo sa blokovať útoky súpera a keď hostia pokazili pri setbale servis, vyrovnali na 1:1. No v nasledujúcich dvoch dejstvách podali Hriňovčania výborný obetavý výkon a napriek snahe MVK o zvrat v stretnutí po celý čas s prehľadom kontrolovali vývoj stretnutia a zaslúžene zvíťazili.

MVK: Beskydiar, Orolín J., Orolín M., Majer, Kliment, Puškár, libero Feherpataky (Vaško, Lupták)

HYDREX: Greguss, Kučera, Mišík, Kamenský, Tužinský, Kollarik, libero Uhrin

Tréner: M. Krnáč

Rozhodovali: Novotný, Fiľo

Zápasy trvali 106a 115 minút

Divákov 50

Hrajúci tréner Milan Beskydiar zhodnotil stretnutia výstižne: „Po zaváhaní v koncovke prvého setu v prvom stretnutí sme zaváhali, no v ďalších troch setoch sme mali zápas pod kontrolou, lepšie sme podávali a hrali v útoku. V druhom zápase súper riskoval na podaní, celkom mu vychádzalo, odtlačil nás od siete a mali sme problém presadiť sa na sieti. Hriňová bola úspešnejšia v útoku a my sme sa dosť trápili, lopty sme do autu podávali, takže som sklamaný, že sme i druhý zápas neuhrali.“

V ďalšom kole v sobotu, dňa 09.11.2013 odchádzajú MVK na zápas do Vranova nad Topľou

Na domácej palubovke v telocvični ZŚ Zvolen – Západ privítajú volejbalisti v sobotu dňa 16.11.2013 Športovú akadémiu Košice o 15:00 a 17:00 hodine