Na konci októbra si v spojených voľbách do orgánov samosprávy miest a obcí a zároveň orgánov samosprávnych krajov, zvolíme nového primátora Zvolena, mestských poslancov, ale aj nového predsedu BBSK či poslancov župného zastupiteľstva. Poznáme už všetkých kandidátov.

Mestská volebná komisia vo Zvolene zverejnila zoznamy zaregistrovaných kandidátov pre voľby primátora a mestských poslancov. Tie sa spolu so župnými voľbami uskutočnia už 29. októbra.

O post primátora mesta Zvolen sa napokon uchádza šesť kandidátov. Piati z nich kandidujú ako nezávislí, jeden ako kandidát politickej strany. Ako sme už skôr informovali, o hlasy Zvolenčanov sa už po dvoch volebných obdobiach nebude uchádzať primátorka Lenka Balkovičová, ktorá však chce pokračovať vo funkcii mestskej poslankyne. Medzi kandidátmi však nájdeme bývalého primátora, niekdajšieho viceprimátora i už viacnásobného uchádzača o post primátora.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre
voľby primátora mesta Zvolen 2022

1. Dominika Árvaiová, JUDr., 40 r., advokátka, nezávislá kandidátka

2. Vladimír Maňka, Ing., 63 r., finančný riaditeľ, nezávislý kandidát

3. Samir Moumani, Ing., 46 r., konateľ obchodnej spoločnosti, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení

4. Jozef Dobroslav Pinka, 38 r., inovačný manažér, nezávislý kandidát

5. Matej Snopko, 58 r., publicista, nezávislý kandidát

6. Jaroslav Stehlík, Ing., 52 r., podnikový manažér, nezávislý kandidát

O poslanecké mandáty sa uchádza 110 kandidátov

O 25 miest v Mestskom zastupiteľstve mesta Zvolen sa v jednotlivých šiestich volebných obvodoch uchádza spolu 110 kandidátov. Celkom 77 z nich nominovali politické strany a koalície, 33 kandidátov sa uchádza o hlasy po podaní nezávislých kandidátok.

Pred štyrmi rokmi sa vo Zvolene o post primátora uchádzali piati kandidáti a celkom 98 kandidátov na poslanecké posty. Účasť voličov v komunálnych voľbách v roku 2018 dosiahla vo Zvolene 39,04%.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre
voľby do Mestského zastupiteľstva vo Zvolene 2022

Volebný obvod č. 1 – Sekier, Lipovec, Záhonok, Moťová, Králová, Sekierska dolina – volí sa 6 poslancov

1. Ján Blazsek, 51 r., podnikateľ, nezávislý kandidát

2. Peter Drozdík, Mgr., 50 r., vedúci zamestnanec, nezávislý kandidát

3. Mariana Ducárová, Ing., 45 r., personalistka, OĽaNO, NOVA, KÚ, ZMENA ZDOLA

4. Jozef Ďurica, JUDr., 51 r., právnik, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

5. Tomáš Hochštein, 34 r., revízny technik, Skúsme to inak

6. Branislav Husár, Ing., 44 r., konštruktér, nezávislý kandidát

7. Vanesa Indrová, Bc., 24 r., študentka, nezávislá kandidátka

8. Marián Jarábek, Ing., 48 r., manažér výstavby, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

9. Jaroslav Kolibík, 58 r., hasič na výsluhovom dôchodku, nezávislý kandidát

10. Peter Košík, Ing., PhD., 46 r., poslanec mestského zastupiteľstva a zastupiteľstva vyššieho územného celku, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

11. Mária Kubišová, Ing., 47 r., súdna znalkyňa, Skúsme to inak

12. Erika Kučerová, Ing., 47 r., vedúca oddelenia, Skúsme to inak

13. Juraj Kukučka, Ing., 76 r., dôchodca, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

14. Tímea Laššáková, PhDr., PhD., 47 r., vedúca zariadenia sociálnych služieb, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

15. Andrea Marcineková, 43 r., vedúca e-shopu – predavačka, SMS

16. Róbert Orság, 46 r., manažér, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

17. Matej Révay, Mgr., 38 r., učiteľ, nezávislý kandidát

18. Jakub Sliacky, 32 r., kuchár, Skúsme to inak

19. Michal Šimko, 34 r., obchodný zástupca, Skúsme to inak

20. Rozália Vaňová, Ing., PhD., 30 r., odborná asistentka, predsedníčka občianskeho združenia, nezávislá kandidátka

21. Denisa Záchenská, 21 r., študentka forenznej a kriminálnej enviromentalistiky, predsedníčka občianskeho združenia, nezávislá kandidátka

Volebný obvod č. 2 – Zlatý potok, Bakova Jama, Zolná, Lukové -volia sa 3 poslanci

1. Jakub Bodorík, 22 r., študent politológie, člen študentského parlamentu, nezávislý kandidát

2. Miroslav Brumerčík, Ing., 46 r., manažér, nezávislý kandidát

3. Ján Jurný, Ing., 55 r., vedúci obvodu prevádzky, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

4. Dana Kobidová, MUDr., MPH, 40 r., lekárka, Skúsme to inak

5. Matúš Kulich, 27 r., študent vysokej školy, ŽIVOT – NS

6. Viera Lokšová Piatrovová, PhDr., 35 r., školská psychologička, Skúsme to inak

7. Andrej Lupták, JUDr., Ing., 40 r., právnik, Skúsme to inak

8. Michal Ondriska, 35 r., obchodný riaditeľ, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

9. Ján Plesník, Ing., 64 r., expert obehového hospodárstva, SOLIDARITA

10. Dominik Radler, 22 r., právny asistent – študent, PS

11. Lukáš Slatinec, Mgr., 26 r., právnik, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

12. Miroslav Sližik, doc., Mgr., PhDr., PhD., 43 r., vysokoškolský učiteľ, športový psychológ, tréner, nezávislý kandidát

13. Ján Šouc, 62 r., živnostník kameraman, OĽaNO, NOVA, KÚ, ZMENA ZDOLA

14. Lenka Vargovská, 43 r., invalidná dôchodkyňa, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

15. Michal Vasil, 21 r., javiskový technik v divadle, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 3 – Sídlisko Západ-Tepličky, Stráž – volí sa 6 poslancov

1. Ondrej Babic, Ing., 60 r., odborný referent, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

2. Vladimír Bella, Ing., 62 r., riaditeľ pre obchod, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

3. Ján Čuchran, Ing., 53 r., špecialista kontroly, nezávislý kandidát

4. Martina Dobrotová, 45 r., lektorka anglického jazyka, Skúsme to inak

5. Lenka Halušková, PhDr., 35 r., doktorandka, Skúsme to inak

6. Silvia Havranová, 49 r., majsterka odbornej výchovy, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

7. Peter Hričina, 58 r., živnostník, nezávislý kandidát

8. Michal Hybský, Ing., 35 r., projektový manažér, Skúsme to inak

9. Jozef Ježík, MUDr., 55 r., lekár, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

10. Miroslav Kapusta, 56 r., vodič, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

11. Rastislav Karczub, 44 r., aplikačný špecialista pre klinickú biochémiu, nezávislý kandidát

12. Katarína Karczub Pulišová, Ing., 45 r., manažérka, nezávislá kandidátka

13. Dušan Kišfaluši, Ing., 38 r., prevádzkový riaditeľ hotela, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

14. Dušan Košík, Bc., 61 r., zdravotnícky záchranár, nezávislý kandidát

15. Juraj Lihocký, 65 r., špecialista priemyselnej energetiky, OĽaNO, NOVA, KÚ, ZMENA ZDOLA

16. Valéria Michalková, JUDr., 38 r., právnička, Skúsme to inak

17. Gabriel Nevlazla, 21 r., SZČO, nezávislý kandidát

18. Anna Paľovová, Mgr., 58 r., medicínska konzultantka, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

19. Jozef Dobroslav Pinka, 38 r., inovačný manažér, nezávislý kandidát

20. Štefan Repko, Ing., 61 r., SZČO, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

21. Lukáš Richtárech, Ing., Mgr., MHA, 37 r., ekonóm – manažér, nezávislý kandidát

22. Zdenka Stankovičová, Mgr., 51 r., nezamestnaná, REPUBLIKA

23. Tomáš Šimončík, 38 r., manažér, Skúsme to inak

24. Igor Šufliarsky, Ing., 65 r., zástupca vlastníkov bytov, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

25. Viera Vosáhlová, 71 r., dôchodkyňa, Skúsme to inak

26. Ľubomír Zubčák, Ing., 65 r., odborný lesný hospodár, SĽS

27. Adriana Žilová, Mgr., 49 r., marketingová manažérka, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

Volebný obvod č. 4 – Podborová – volí sa 1 poslanec

1. Róbert Olšiak, 44 r., obchodný manažér, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

2. Anna Petríková Bambúchová, PaedDr., 43 r., riaditeľka základnej umeleckej školy, nezávislá kandidátka

3. Martin Petriska, Bc., 25 r., manažér, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

4. Peter Zemko, Mgr., 27 r., IT špecialista, Skúsme to inak

Volebný obvod č. 5 – CMZ zóna – Východ – volia sa 3 poslanci

1. Dominika Árvaiová, JUDr., 40 r., advokátka, Skúsme to inak

2. Ján Gubčo, 33 r., SZČO – umelecký kováč, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

3. Igor Havran, 40 r., podnikateľ, nezávislý kandidát

4. Igor Janičina, MUDr., 61 r., lekár, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

5. Michal Jodas, 33 r., ekonóm – manažér, nezávislý kandidát

6. Ján Kašica, 62 r., tajomník oblastného výboru SZPB, KSS

7. Ján Kubiš, 57 r., podnikateľ, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

8. Róbert Kurčík, Ing., Mgr., 45 r., obchodný riaditeľ, Skúsme to inak

9. Martina Mészáros Bariaková, JUDr., 43 r., prednostka okresného úradu, OĽaNO, NOVA, KÚ, ZMENA ZDOLA

10. Ján Orolín, Ing., 38 r., technický manažér, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

11. Jaroslav Stehlík, Ing., 52 r., projektový manažér, nezávislý kandidát

12. Iveta Šandorová, 57 r., administratívna pracovníčka, SOLIDARITA

13. Sára Mária Hildegarda Škradová, Ing., 28 r., asistentka generálneho riaditeľa, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

14. Milan Urban, 40 r., hotelier, Skúsme to inak

15. Peter Zima, Ing., 60 r., lesný inžinier, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

Volebný obvod č. 6 – CMZ zóna – Západ – volí sa 6 poslancov

1. Lenka Balkovičová, Ing., 60 r., primátorka mesta, nezávislá kandidátka

2. Milan Banský, Ing. arch., 45 r., architekt, nezávislý kandidát

3. Milan Barna, Ing., PhD., 54 r., lesný inžinier, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

4. Ján Beljak, PhDr., PhD., 43 r., vedec – archeológ, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

5. Martin Čuchor, Ing., 44 r., technicko-hospodársky pracovník, SaS, KDH, KÚ, ZA ĽUDÍ, SPOLU, DS, OKS

6. Vladislav Dratva, Ing., 59 r., projektový manažér, REPUBLIKA

7. Juraj Družbacký, PaedDr., 54 r., riaditeľ školy, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

8. Tomáš Dunko, PhDr., Mgr., PhD., 34 r., vysokoškolský pedagóg, Skúsme to inak

9. Martina Fekiačová, Ing., 38 r., regionálna manažérka, Skúsme to inak

10. Dušan Gonda, Ing., MBA, 45 r., odborno-technický poradca, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

11. Dušan Hanka, Bc., 61 r., praktická sestra – urgent, SMS

12. Andrea Hnatkovičová, Mgr., 48 r., štátna zamestnankyňa, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

13. Richard Ivan, 47 r., kuriér, Skúsme to inak

14. Elena Kaliská, Mgr., 50 r., manažérka propagácie športu, nezávislá kandidátka

15. Lucia Kalmanová, Ing., 34 r., živnostníčka, nezávislá kandidátka

16. Tomáš Kohút, JUDr., 39 r., advokát, PS

17. Kristína Kuráková, Mgr., 41 r., pedagogička, Skúsme to inak

18. Miroslav Kusein, Ing., 65 r., geológ, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

19. Daša Melicheríková, Mgr., 51 r., súdna prekladateľka jazyka nemeckého, nezávislá kandidátka

20. Richard Miartuš, Bc., 31 r., štátny zamestnanec, HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

21. Vladimír Nemec, 27 r., operátor zdravotníckych systémov, nezávislý kandidát

22. Ladislav Paciga, 44 r., živnostník, OĽaNO, NOVA, KÚ, ZMENA ZDOLA

23. Ján Pavlík, Mgr., PhD., 33 r., tréner – diagnostik, nezávislý kandidát

24. Matej Snopko, 58 r., publicista, nezávislý kandidát

25. Lucia Stassel, Bc., 37 r., finančná špecialistka, Skúsme to inak

26. Jana Szedélyová, MUDr., lekárka, 54 r., HLAS-SD, SME Rodina, SMER-SD, SNS, NK / NEKA

27. Ľudmila Veselá, Ing., 53 r., riaditeľka, Skúsme to inak

28. Ľubomír Zdút-Šťastný, Ing., 42 r., manažér podpory podnikania, nezávislý kandidát

Prvýkrát spojené samosprávne voľby

Voľby do orgánov samosprávy mesta Zvolen sa spolu s voľbami do orgánov Banskobystrického samosprávneho kraja uskutočnia 29. októbra od 7.00 do 20.00 h. Aké číslo bude mať váš volebný okrsok a kde nájdete svoju volebnú miestnosť zistíte v tomto dokumente…

Voliči v každom obvode môžu zakrúžkovať jedného kandidáta na primátora a na volebnom lístku s kandidátmi na poslancov toľkých kandidátov, koľkí sa v danom obvode volia. Rovnako tak sa bude postupovať pri farebne odlíšených hlasovacích lístkoch vo voľbách do orgánov samosprávnych krajov jedného kandidáta na predsedu BBSK a v okrese Zvolen celkom 5 kandidátov na poslancov krajského zastupiteľstva.

Kandidáti sa môžu vzdať kandidatúry až do dňa volieb, respektíve môže ich kandidatúru stiahnuť politická strana, hnutie či koalícia, ktorá ich zapísala na svoju kandidátnu listinu. O stiahnutí kandidatúry bude mestská či krajská volebná komisia informovať na stránkach mesta a následne vo volebných miestnostiach.