Vojaci NATO, dislokovaní od marca na vojenskej základni v Sliači a vojenskí policajti prispeli na zhotovenie lavičky zaľúbených, ktorú tamojšia samospráva osadila v piatok na Ulici Boženy Nemcovej. Lavičkou si mesto pripomína 150. výročie úmrtia básnika Andreja Sládkoviča, ktorý niekoľko rokov na Sliači pôsobil.

„V každej krajine, kde sú vojaci NATO nasadení a je to možné, sa chcú zapájať do spoločenského života, zúčastňovať sa na kultúrnych a spoločenských podujatiach. Organizujú pri tom posedenia spojené s predajom kávy za dobrovoľnú cenu pod názvom Millitary Police Cafe,“ uviedla pre TASR primátorka mesta Ľubica Balgová.

„Výťažok venujú mestu, v ktorom pôsobia v rámci misie, na sociálne účely alebo pre deti. U nás sa rozhodli venovať tento výťažok na lavičku zaľúbených,“ dodala.

Sliač s lavičkou s citátom z Maríny a zaľúbenými figúrkami sa tak po Krupine, Hrochoti a Radvani stane ďalším mestom, kde sa lavička s odkazom na Sládkoviča a jeho pôsobenie bude nachádzať.

„Verím, že bude Sliačanom a návštevníkom mesta slúžiť na oddych aj ako atrakcia a pomôže nám zvýšiť záujem o naše mesto, podobne ako Strom lásky a zmierenia, ktorý sa nachádza pri mestskom úrade,“ doplnila primátorka.