Policajti zastavili vodiča, ktorý mal krátko pred tým na jednej z križovatiek vo Zvolene cez otvorené okno svojho vozidla vykrikovať na hliadku, v ktorej policajt vo vozidle dostával pokyny k ďalšiemu plneniu jeho služobných úloh.

Po zastavení vodič vystúpil z vozidla a povýšeneckým správaním pristúpil k policajtom a začal im hrubo a vulgárne nadávať. Následne predložil hliadke doklady a vo vulgarizmoch pokračoval ďalej. Následne si vyhotovil aj „selfie“ fotografiu, s ktorou sa neskôr „pochválil“ aj na sociálnej sieti.

„Po tom, ako policajti arogantnému vodičovi doklady vrátili, „rozlúčil“ sa s nimi povýšeneckými vyhrážkami a zakončil to opäť vulgárnym slovníkom. Žiaľ aj takíto ľudia sú medzi nami a nie vždy je jednoduché pochopiť ich správanie, či myšlienkové pochody. Aj o tom je ale práca polície. Udalosť je preverovaná zatiaľ ako priestupok,“ uviedla k prípadu hovorkyňa KRPZ v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Ako uvádza Denník N mužom, ktorý sa mal takto správať k policajnej hliadke bol jeden z kandidátov ĽSNS do blížiacich sa parlamentných volieb, 37-ročný Zvolenčan Marek Darmo.