Polícia v Žiari nad Hronom vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v sobotu (17.12.) o 21.24 hodine, na rýchlostnej ceste R1, v smere jazdy Hronský Beňadik – Nová Baňa.

dscn5396K dopravnej nehode došlo tak, že 33-ročný vodič osobného motorového vozidla BMW z Nitry, jazdiaci po rýchlostnej ceste R1 v pravom jazdnom pruhu, v smere Hronský Beňadik – Nová Baňa, sa čelne zrazil s osobným motorovým vozidlom Audi A5, ktoré viedol 53-ročný vodič z Nitry, jazdiaci s vozidlom v protismere. Vodič BMW a jeho dve spolujazdkyne (24 a 27 r.) sa pri nehode ťažko zranili. Vodič Audi utrpel zranenia ktorým na mieste podľahol. U vodiča BMW alkohol dychovou skúškou nebol zistený, u nebohého vodiča bol alkohol zisťovaný pri pitve. V krvi mu zistili 2,99 promile.

Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania. Polícia žiada vodičov, ktorí boli svedkami tejto nehody, prípadne majú akékoľvek informácie o vozidle Audi A5, ktoré jazdilo v protismere, aby  ich oznámili na t. č. 158. „Zároveň vyzývame všetkých vodičov jazdiacich na rýchlostných cestách, aby v tomto období jazdili opatrne, bezpečne a predvídavo,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Polícia v banskobystrickom kraji vyhlásila na tento týždeň od 19. 12. 2016 do 25. 12. 2016, týždeň zvýšenej bezpečnosti na cestách banskobystrického kraja. Prebiehať bude formou zvýšeného dohľadu s dôrazom na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky na hlavných cestných ťahoch, v intravilánoch miest a obcí a na priechodoch pre chodcov v blízkosti obchodov, nákupných centier, autobusových a železničných staníc a kostolov.