Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici Agel Zvolen je neustále vyhľadávaným miestom, kam prichádzajú rodiť budúce mamičky zo širokého okolia. Počas prvých šiestich mesiacov sa tu narodilo 583 detičiek, z toho 304 chlapcov a 279 dievčat.

Na začiatku obdobia epidémie koronavírusu sa znížil počet pôrodov žien, ktoré pochádzali z mimo spádového územia, avšak možnosť rodiť aj so sprievodom od stredy 15. apríla dorovnala ,,zameškaný“ počet pôrodov s minulým rokom. Z toho dôvodu bolo v prvom polroku 2019 iba o 25 pôrodov viac. Najviac bábätiek sa narodilo v marci, v máji a v júni, kedy ich počet prekročil stovku. V máji zvolenská nemocnica dokonca privítala na svet aj dvojičky.

Pôrodnica vo zvolenskej nemocnici patrí v regióne Banskobystrického samosprávneho kraja k  pôrodniciam s najvyššou pôrodnosťou. Vedenie nemocnice neustále hľadá prostriedky na udržanie a zvýšenie komfortu a bezpečnosti mamičiek a ich detí.

V uplynulých dvoch rokoch tak do rekonštrukcie lôžkových jednotiek, ako aj ambulantných a prevádzkových priestorov investovala takmer 650 tisíc eur. ,,Jednou z našich priorít je neustále zvyšovanie štandardu poskytovaných služieb a komfortu pre mamičky, k tomu prispela aj kompletná rekonštrukcia lôžkového oddelenia,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ľudmila Veselá.