Nemocnica AGEL Zvolen prechádza na zmenu režimu a uvoľňuje opatrenia. Po dlhých mesiacoch je možné od pondelka, 17. mája navštíviť v nemocnici pacientov. Pochopiteľne, každý príbuzný bude musieť dodržať prísne pravidlá.

Nové pravidlá sú mimoriadne pozitívnou správou tak pre pacientov, ako aj ich príbuzných, pretože sa dlhé týždne nemohli osobne vidieť. Pacientom chýbala podpora a povzbudenie od najbližších, ktorí za nimi nemohli osobne prísť. ,,Od pondelka 17. mája umožníme návštevy v nemocnici. Budú však platiť stanovené pravidlá, ktoré všetci príbuzní musia rešpektovať,“ vysvetľuje riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ľudmila Veselá.

Návštevy príbuzného sa môžu uskutočniť v čase návštevných hodín pondelok až nedeľu od 14.00 do 17.00 hod. v maximálnom počte dve osoby po dobu pätnásť minút. „Každý návštevník musí byť buď očkovaný proti koronavírusu, alebo sa preukáže, že ochorenie COVID-19 prekonal,“ doplnila Veselá. Na odsúhlasenie návštevy pacienta bude stačiť aj preukázať sa negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 24 hodín, alebo negatívnym PCR testom, nie starším ako 72 hodín.

Na covidom oddelení pritom zostávajú návštevy pacientov aj naďalej zakázané. Čo sa týka Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen, tam je povolená sprevádzajúca osoba pri pôrode. Pochopiteľne, taktiež len za dodržania všetkých protiepidemických pravidiel s tým, že aj v tomto prípade je potrebné preukázanie sa negatívnym výsledkom z testovania na ochorenie COVID-19.