Zaťažkávacou skúškou si prešiel v ostatných dňoch zdravotnícky personál gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen. Pri prijímaní do nemocnice 23-ročnej rodičky a následnom antigénovom testovaní totiž vyšla z testu ako pozitívna.

Pôrod bezpríznakovej mamičky prebehol za prísnych hygienických a protiepidemiologických opatrení a len za účasti lekára a jednej zdravotnej sestry. „Pôrod bol prirodzený, bezproblémový a dievčatko sa narodilo s mierami 2850 gramov a 47 centimetrov,“ povedal Andrej Jenčo z gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia zvolenskej nemocnice.

Žena bola po pôrode izolovaná a pretestovaná PCR testom, ktorý potvrdil pozitivitu. Neskôr bola prepustená do domácej karantény. Dievčatko bolo od ostatných novonarodených detí taktiež izolované a pretestované. S negatívnym výsledkom.

„Tím gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia veľmi profesionálne zvládol situáciu s minimálnym stresom pre rodičku, personál a ostatné pacientky. Mamička veľmi zodpovedne rešpektovala a dodržiavala izoláciu, čím nám nijako nekomplikovala situáciu. Mamičke prajeme, aby sa napriek okolnostiam, za ktorých sa jej dieťatko narodilo, tešila, že je zdravé a životaschopné,“ povedala riaditeľka nemocnice AGEL Zvolen, Ľudmila Veselá.