TS AGEL SK (Martina Pavliková) | 10.6.2020

Vo zvolenskej nemocnici prišlo v tomto roku na svet už päťsté bábätko

V piatok, 5. júna privítala zvolenská pôrodnica 500. bábätko narodené v roku 2020, malá Terezka sa narodila 35 ročnej mamičke Monike zo Zvolena. Obe sú zdravé a spokojné a aj napriek tomu, že sa im v nemocnici páčilo, tešia sa domov na ocka a veľkého brata Peťka (10 rokov).

Hoci Nemocnica Zvolen, člen skupiny Agel, nevníma novorodeniatka len z pohľadu čísel, v poradí päťsté narodené bábätko si predsa len zaslúži pozornosť. Od začiatku roka sa k utorku, 9. júna narodilo 513 detí, z toho 273 chlapcov a 240 dievčatiek. Na začiatku obdobia epidémie koronavírusu sa znížil počet pôrodov žien, ktoré pochádzali z mimospádového územia, avšak možnosť rodiť aj so sprievodom od stredy 15. apríla dorovnala ,,zameškaný“ počet pôrodov s minulým rokom.

V roku 2019 mali v Nemocnici Zvolen 500-tý pôrod o dva dni skôr, teda 3. júna. Pôrodnica vo zvolenskej nemocnici patrí v regióne banskobystrického samosprávneho kraja k  pôrodniciam s najvyššou pôrodnosťou. Ročne sa v nej narodí asi 1 300 novorodencov. Vedenie nemocnice neustále hľadá prostriedky na udržanie a zvýšenie komfortu a bezpečnosti mamičiek a ich detí.

V uplynulých dvoch rokoch tak do rekonštrukcie lôžkových jednotiek, ako aj ambulantných a prevádzkových priestorov nemocnica investovala takmer 650 tisíc eur. ,,Jednou z našich priorít je neustále zvyšovanie štandardu poskytovaných služieb a komfortu pre mamičky, k tomu prispela aj kompletná rekonštrukcia lôžkového oddelenia,“ hovorí riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá.

Fotogaléria