Zvolenská nemocnica povoľuje návštevy pacientov, netýka sa to však tých, ktorí v nej ležia s novým koronavírusom. TASR o tom v pondelok informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

Pripomenula, že toto rozhodnutie, ktoré s prestávkami platilo takmer dva roky, súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou a novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR.

„Príbuzní a známi, ktorí prídu pacientov do nemocnice navštíviť, nesmú mať príznaky ochorenia COVID-19,“ spomenula s tým, že tiež nesmú mať lekárom nariadenú domácu izoláciu a liečbu. Pri návšteve v nemocnici musia ľudia podľa hovorkyne použiť respirátor FFP2 alebo FFP3.

Ako dodala, návštevné hodiny sú v nemocnici každý pracovný deň v čase od 14. do 17.00 h a rovnako aj počas víkendov.

„Vo výnimočných prípadoch je možné stanoviť aj termín návštevy v inom čase, je to však na rozhodnutí príslušného primára oddelenia,“ zdôraznila.

Nemocnica tiež povoľuje návštevy na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, a tiež prítomnosť otca pri pôrode. „Vyžaduje sa však pri ňom antigénový test nie starší ako 24 hodín,“ ukončila Pavliková.