Hoci vo viacerých zdravotníckych zariadeniach na Slovensku zaznamenali výrazné  zlepšenie vývoja pandemickej situácie, Nemocnica AGEL Zvolen je stále v plnom nasadení. Zdravotníci poskytujú starostlivosť takmer 70 pacientom s koronavírusom a nemocnici stále chýba vyše 50 kolegov, aj keď už len minimum z nich z dôvodu koronavírusu.

K pondelku, 29. marca poskytuje zvolenská nemocnica zdravotnú starostlivosť 68 pacientom, z ktorých 57 má potvrdený koronavírus a 11 je suspektných. Stav ôsmich si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Dôvodom stále relatívne vysokého čísla pacientov s koronavírusom je hlavne výpomoc nemocnice okolitým zdravotníckym zariadeniam v Šahách, Žiline či DSS Krupina.

,,K dispozícii z dôvodu PN alebo OČR stále nemáme 54 našich kolegov. Avšak pozitívnou správou je, že iba piati majú potvrdený koronavírus a len jeden je v karanténe. V tomto smere sme zaznamenali výrazné zlepšenie,“ ozrejmuje Ľudmila Veselá, riaditeľka zvolenskej nemocnice. Už 415 zamestnancov zvolenskej nemocnice bolo zaočkovaných II. dávkou vakcíny proti koronavírusu a celkovo tak vo svojom vakcinačnom centre, ako aj vo veľkokapacitnom, ktoré zriadil Banskobystrický samosprávny kraj zaočkovali takmer 9 100 ľudí.

Nemocnica za minulý týždeň vykonala 447 PCR testov a 36 šetrných testov zo slín. Zo 764 antigénových testov bol pozitívny len jeden.  V nemocnici stále platia prísne protiepidemické opatrenia, povinnosť nosiť vo vnútorných priestoroch respirátor FFP2 a zákaz návštev pacientov. V prípadoch, že príbuzný dodrží všetky nariadenia, je možné povoliť aj prítomnosť otca, či inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode.