Zvolenská nemocnica zatiaľ nezaznamenáva výraznejšie zlepšenie pandemickej situácie, ako je tomu v iných nemocniciach. Napriek tomu však počet hospitalizovaných pacientov s covidom predsa len klesol.

Nemocnica sústredila pozornosť na očkovanie, počet rozšírených dní vakcinácie zostáva zachovaný a od piatku nemocnica začne aj s očkovaním detí vo veku 5 – 11 rokov. ,,Aktuálne máme hospitalizovaných v Nemocnici AGEL Zvolen aj s našim vysunutým pracoviskom v Krupine 50 covid pozitívnych pacientov. Z nich na bežnom lôžku je 44,  traja sú napojení na Hi-flow a stav troch je veľmi vážny, takže ich dýchanie zabezpečuje umelá pľúcna ventilácia,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá. Celkové percento neočkovaných s covidom, ktorí sú hospitalizovaní je 62%, pacienti na UPV nemajú očkovanie proti koronavírusu ani v jednom prípade.

Zo zamestnancov nemocnice bolo pozitívne testovaných 22, ďalší dvaja sú v karanténe. Celkovo je v nemocnici zaočkovaných 78% zamestnancov. Koronavírus si od začiatku decembra znovu vybral svoju daň, v nemocnici zaznamenali 34 úmrtí na covid, pričom 24 bolo neočkovaných.

,,Očkovanie stále považujeme za najspoľahlivejší spôsob, ako bojovať proti koronavírusu. Aj z tohto dôvodu sme rozšírili očkovanie na štyri dni a pri tomto režime zostávame aj naďalej. Novinkou je že od piatku 14. januára v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom spúšťame vakcináciu detí vo veku 5. – 11 rokov,“ hovorí riaditeľka nemocnice.

Deti musia byť vopred registrované na portáli www.korona.gov.sk, musia prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu. Pri očkovaní je vždy prítomný na mieste aj pediater.