Dosky Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene sa tentoraz budú prehýbať pod tanečníkmi umeleckého súboru TECHNIK STU z Bratislavy, ktorý vznikol v roku 1953 a počas svojho formovania v ňom vznikli 3 umelecké zložky, a to folklórny súbor, spevácky zbor a komorný orchester. Členmi týchto umeleckých telies sú prevažne mladí ľudia, najmä študenti vysokých škôl z okolia Bratislavy, ale aj absolventi, ktorých spojila láska k hudbe, spevu, tancu či folklórnym tradíciám. V súčasnosti majú všetky zložky súboru spolu viac ako 100 aktívnych členov. Profesionálny autorský kolektív FS Technik obohacuje repertoár súboru každý rok o nové umelecké čísla. Súbor je pravidelným účastníkom viacerých slovenských i zahraničných folklórnych festivaloch v Európe, Ázii a USA.

Ľudová hudba, folklórny súbor, folklórna spevácka skupina a sólisti sa predvedú v hudobno-tanečnom programe pod názvom FOLKLOVE so štrnástimi číslami, ktorými vás prevedú Slovenskom, jeho mnohorakým folklórom a miestami ktoré na folklórnej mape nájde len skutočný milovník folklóru. Šnúru predstavení odštartoval tento folklórny súbor v Piešťanoch a 7. Októbra 2011 umelci z FS TECHNIK STU zavítajú aj do Zvolena a predvedú svoje unikátne predstavenie širokej verejnosti. Tá bude mať možnosť vidieť v choreografii Barbory a Fera Morongovcov tance z rôznych oblastí napríklad z Horných Pršian, Zvolenskej Slatiny, Očovej, Záriečia, Tvrdošoviec, Rejdovej, Šuňavy, alebo tance spišských Goralov.

TECHNIK patrí medzi jeden z najlepších folklórnych súborov Slovenska, a preto si nenechajte toto predstavenie ujsť. Lístky sú už v predaji na pokladni Divadla J.G. Tajovského a rovnako aj v Informačnom centre mesta Zvolen. S portálom ZVonline.sk môžete dva lístky vyhrať aj vy! (súťaž pod videom)

Na jedinečné predstavenie folklórneho súboru Technik STU môžete lístky aj vyhrať! Odpovedzte do stredy 5. októbra 14.00 h na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Napíšte nám pod ktorou univerzitou tento uznávaný vysokoškolský folklórny súbor funguje? (celý názov) Víťaza budeme kontaktovať telefonicky.

[contact-form 6 „Sutaz folklove“]