Druhá septembrová sobota bude vo Zvolene patriť domácim miláčikom. Za akciou s názvom Odvážne labky, ktorá sa 9. septembra koná po prvýkrát a má dobročinný rozmer, sa ukrýva beh cez prekážky, ktoré súťažiaci musia zdolať spolu so svojimi štvornohými priateľmi.

Zohraté dvojice budú mať za úlohu popasovať sa s rôznymi prírodnými či umelo vytvorenými prekážkami, na ktoré nesmie chýbať dávka odvahy. Nepôjde však o nič náročné. Dĺžka trate pretekov bude tri až štyri kilometre. Pretekári pomôžu týmto spôsobom zvieratám v útulkoch. Podujatie bude prebiehať na zvolenskej priehrade Môťová.

Pestré aktivity

Na účastníkov čaká bohatý celodenný sprievodný program pre celú rodinu, rodičov, deti i psíkov. Medzi atrakciami bude skákací hrad, penová párty, tanečná zábava či ukážky výcviku psov, ale aj súťaž o najkrajšieho orieška a samozrejme tombola so zaujímavými cenami, z ktorej výťažok spolu s dobrovoľným vstupným poputuje vybraným útulkom. Dostanú ho vo forme nákupu toho, čo zvieratá odkázané na pomoc potrebujú.

Ešte to tu nebolo

Registrácia pred pretekmi bude prebiehať v pohostinstve Venezia od 7.30 h, pri ktorej treba predložiť platný očkovací preukaz psa. Psík musí byť nielen zaočkovaný, ale rovnako začipovaný. Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách, dospelí a deti. Akciu prvú svojho druhu organizuje Mesto Zvolen spolu s Dog Friendly, Chatou pri jazere a Lokiho psou školou.

Nielen Zvolenčania sa môžu zapojiť

Cena štartovného, ktorá je 10 € za súťažný tím, zahŕňa účasť na pretekoch, štartovací balíček, účastnícku medailu pre pretekára a štvornohého odvážlivca, občerstvenie, pitný režim, zdravotnú starostlivosť, meranie času. Na podujatí bude k dispozícii záchranná služba aj veterinár pre prípad potreby. Ubytovať sa dá v Penzióne Q alebo v Autokempe Neresnica Zvolen, čo ocenia súťažiaci, ktorí sem zavítajú z väčšej diaľky.

Pre dospelých

Súťažiace psy musia mať minimálne dvanásť mesiacov a byť v dobrej zdravotnej kondícii. Čo sa týka ľudských pretekárov, musia dovŕšiť vek osemnásť rokov. Od pätnástich môžu pretekať len, ak majú súhlas zákonného zástupcu, ktorý na mieste predložia. Súťaž je určená pre akékoľvek plemeno, zasúťažiť si môžu aj kríženci. Podmienkou je, že psy sa nesmú správať agresívne.

Najkrajší oriešok

Doobedie bude venované spomínaným pretekom, poobedie zas orieškáde, na ktorej maznáčikovia zabojujú o titul toho najkrajšieho. Štartovné výstavy je v cene 5 €. Registrovať seba a svojho miláčika na podujatie je možné na tomto odkaze. Nielen samotní súťažiaci, ale aj diváci zažijú kopec zábavy, odnesú si nezabudnuteľné spomienky a ako bonus pomôžu zvieratám, ktoré nemali také šťastie na svojho parťáka.