V meste pod Pustým hradom nájdu domáci aj návštevníci takmer všetko, čo splní ich turistické, športové, nákupné, kultúrne či gastronomické chute. To, čo však vo Zvolene doteraz chýbalo, je domáci remeselný pivovar.

Prvý zvolenský pivovar Vŕšky ponúkne poctivé remeselné pivo v duchu jeho najstarších tradícií. Rešpektuje a zachováva tradičné postupy výrobného procesu a vyrába nepasterizované, nefiltrované, kvasinkové pivá, ktoré potešia nielen ozajstných pivných labužníkov, ale aj pivkárov s chuťou experimentovať.

„Po takmer dvoch rokoch príprav a tvrdej práce už o pár dní otvoríme v Parkovacom dome na sídlisku Západ prvý Zvolenský pivovar, kde pod dohľadom troch majstrov sládkov varíme naše vlastné Pivo Vŕšky. Spája v sebe remeselnú kvalitu a poctivú plnú chuť domácich surovín. Všetky druhy tohto piva sú varené tradičným českým spôsobom s dodržaním pôvodnej tajnej receptúry,“ uviedol Lukáš Richtárech, majiteľ Prvého zvolenského pivovaru.

Nepremeškajte najväčší pivný sviatok

Existuje mnoho dôkazov, že ak sa pivo konzumuje s mierou, môže telu poskytnúť veľa zdravotných benefitov. Správny pivkár pozná mieru a vie, že pivko je liek, pokiaľ sa to s ním, samozrejme, nepreháňa.

Presvedčiť sa môžete sami už 11. septembra na veľkej otváracej párty Prvého zvolenského pivovaru, kde sa môžete okrem lahodného zlatistého moku tešiť aj na Pavla Hammela, hokejistov HKM Zvolen a veľa ďalších. Hoci prvé dúšky si budete môcť vychutnať až o pár dní, vďaka virtuálnej prehliadke môžete nahliadnuť priamo do srdca pivovaru už dnes.