Aj tento rok sa bude pri príležitosti Európskeho dňa ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí a Svetového dňa detí vyhláseného organizáciou Unicef konať už štvrtý ročník Bubnovačky, ktorá sa uskutoční v pondelok 20. novembra.

Bubnovačka bude v rovnakom čase prebiehať v mestách a obciach na celom Slovensku. Zapojiť sa môžete akoukoľvek formou či už bubnovaním v laviciach, na chodbe, na dvore, hokejkami na ľade alebo dupotaním na ihrisku.

Organizátori zároveň pozývajú na spoločnú bubnovačku pod holým nebom v priestore tzv. „obývačky“pri Farskom kostole sv. Alžbety, ktorá štartuje o 10.00 hod. a potrvá polhodinu.

Hudobné nástroje prinesie a rytmom bude viesť Mekky Miro Randuška. Účastníci bubnovačky ukážu všetkým, že deti a ich hlas sú pre nás dôležité. Počas minulých ročníkov bubnovalo spolu viac ako 8 000 detí a dospelých.

Minulý rok to bolo 4 112 detí a 412 dospelých v 36 obciach na celom Slovensku. Bubnovačky vo Zvolene sa vlani zúčastnilo približne 250 detí.