TS mesta Zvolen | 19.8.2015

Vo funzóne sa bude diskutovať o tom, kto tvorí mestskú kultúru

Posledná zo série diskusií vo Fun zóne sa bude konať vo štvrtok 20. augusta o 17.00. Témou bude kultúra.

Kto tvorí mestskú kultúru-page-001Kultúra je pojem široký ako zvolenské námestie. Zasahuje do všetkých oblastí života a tvorí našu každodennú realitu. Je to náš jazyk, spôsob, akým žijeme, komunikujeme, správame sa. Je to aj spôsob, akým vnímame a tvoríme umenie a akým interpretujeme svet. Čo je to však mestská kultúra? Kto ju tvorí?

S hosťami poslednej debaty vo Fun zóne bude moderátorka a hovorkyňa Eva Ježovičová hľadať odpovede na tieto otázky. Daniel Axmann z Oddelenia kultúry na MsÚ porozpráva, ako sa tvorí kultúra na mestskom úrade, ako sa organizujú podujatia a vyberajú umelci, a čo to všetko obnáša. Diváci sa dozvedia, ako môžu ovplyvniť kultúru v meste sami.

Na druhú stranu sa postaví Tomáš Kršňák z o.z. Dlhý, Široký a Bystrozraký, zároveň bývalý pracovník SNG a Slavomír Siska z myshow.sk, ktorý organizuje filmové festivaly po Slovensku, zatiaľ čo šéfuje marketingovému oddeleniu nákupného centra v Liptovskom Mikuláši.

Na inšpiráciu, z iných miest príde porozprávať Milan Zvada o tom, ako vlastne vznikalo dnes už známe kultúrne centrum v strede mesta – Záhrada v Banskej Bystrici a Zuzana Godálová z Nástupištia 1-12 vám prezradí, ako sa dá vybudovať kultúrne centrum v autobusovom podchode malého slovenského mesta.