Vo foyeri zvolenského Divadla Jozefa Gregora Tajovského (DJGT) sa v pondelok ráno zišli darcovia krvi. Zúčastnili sa na štvrtej Divadelnej kvapky krvi, TASR to potvrdila podpredsedníčka občianskeho združenia Klub priateľov DJGT Anna Pačeková.

Divadlo je podľa nej známa a navštevovaná kultúrna inštitúcia, preto sa pre záujemcov rozhodli usporiadať túto akciu práve v jeho priestore. Spomenula tiež, že počas septembrovej Divadelnej kvapky krvi predpokladá 45 odberov.

Krv v pondelok daroval aj herec DJGT Juraj Smutný, ktorý sa na tejto akcii zúčastnil aj v minulosti. „Snažím sa každé štyri mesiace darovať krv. Aj vďaka svojim blízkym som zistil, aké je dôležité, keď ju niekomu vymenia. Preto si myslím, že je veľmi dôležité chodiť na odbery,“ zhrnul pre TASR. Na podujatí sa v pondelok zúčastnil aj technik zvolenského divadla Michal Ďurík. Ako zdôraznil, darovanie krvi by malo byť pre zdravého človeka samozrejmosťou.

Pačeková pripomenula, že akciu zorganizovali po úspešných predchádzajúcich ročníkoch. O odbery v priestoroch divadla bol zo strany darcov veľký záujem, čo je pre občianske združenie Klub priateľov DJGT inšpiráciou pre organizovanie ďalších. Najbližšie plánujú Divadelnú kvapky krvi zorganizovať na jar budúceho roka.