ZlodejVyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil 51-ročného Pavla zo Zvolena z prečinu porušovania domovej slobody.

V stredu (1.7.) v čase medzi 12.00 a 12.45 hodinou po tom, ako poškodil zámku vchodových dverí, neoprávnene vnikol do bytu na prvom poschodí na ulici Družby v Banskej Bystrici.

Obvinený vošiel do bytu v čase, kedy 73-ročná majiteľka bytu zaspala. Keď sa zobudila v spálni vedľa postele, zbadala cudzieho muža. Keď vykríkla utiekol. Neskôr zistila, že je poškodený zámok a kľúč sa do dverí nedá zasunúť. Udalosť oznámila polícii. Keďže z bytu jej nič nezmizlo, nevznikla jej žiadna škoda. Polícia prípad zadokumentovala a po vypočutí svedkov vytipovali podozrivého muža. Na mieste boli zaistené stopy, ktoré boli podrobené kriminalistickému skúmaniu, pričom analýzou DNA a jej porovnaním bola zistená zhoda s DNA profilom podozrivej osoby, ktorou bol 51 ročný muž zo Zvolena. Je to recidivista po ktorom polícia 11. 8. vyhlásila pátranie po hľadanej osobe.

V stredu 12. 8. ho polícia v Lučenci vypátrala. Následne mu bolo vznesené obvinenie a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Vo štvrtok (13.8.) ho sudca vzal do vyšetrovacej väzby.

Obvinený sa priznal aj k ďalším skutkom a v krátkom čase mu bude vznesené obvinenie aj z viacerých zločinov krádeže. Rovnako v stredu (1.7.) sa v priebehu dňa vlámal do bytu na Spojovej ulici v Banskej Bystrici. Nezisteným spôsobom otvoril uzamknuté vstupné dvere a z bytu ukradol zlaté šperky. Majiteľom spôsobil škodu odhadnutú na 820 eur. Vo štvrtok (23.7.) počas dňa sa vlámal do bytu na Radvanskej ulici v Banskej Bystrici. Z bytu ukradol peniaze, hodinky, tablet a šperky. Majiteľom spôsobil škodu odhadnutú na niekoľko tisíc eur. Obvinený sa priznal k 6 vlámačkám do bytov či rodinných domov. V minulosti bol už 27 krát súdne trestaný a za tieto skutky môže byť potrestaný odňatím slobody na 3 až 10 rokov.