TS KRPZ v BB (M. Faltániová) | 22.4.2015

Vlamač a podvodník pripravil staršiu ženu o vyše 7-tisíc eur

euro-mena-bbonline.sk-FRVyšetrovateľ vo Zvolene začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže v súbehu so zločinom porušovania domovej slobody. Doposiaľ neznámy páchateľ v utorok (21.4.) okolo 9.00 hodine, neoprávnene vošiel do rodinného domu na Zámockej ulici vo Vígľaši.

Predstieral záujem o skontrolovanie osoby, 88-ročnej majiteľky domu, aj ohľadom jej stravovania a starostlivosti o jej osobu. Následne využil jej nepozornosť a nezisteným spôsobom ukradol z riadne uzamknutého sekretáru odložené peniaze. Dôchodkyni spôsobil škodu 7400 eur a ušiel. Po páchateľovi polícia pátra. Za tieto zločiny ktorých sa páchateľ dopustil na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

V takomto prípade apelujeme na príbuzných seniorov, najmä ak žijú tieto osoby samé v domácnosti, aby nemali väčšiu finančnú hotovosť uloženú doma, ale v bezpečí u svojej rodiny, prípadne v bankovej inštitúcii. Páchatelia si vždy vytipujú práve takéto osoby, lebo vedia, že by mohli mať svoje usporené peniaze doma.