PR článok | 21.9.2018

Virtuálne sídlo firmy vhodné na úsporu nákladov

Podnikatelia v podstate nepretržite hľadajú rôzne spôsoby úspory nákladov. V silnej konkurencii na trhu na tom nie je nič zvláštne, veď o úspechu či neúspechu môžu rozhodovať doslova maličké detaily či drobnosti. Jednou z nevyhnutných podmienok pre zápis firmy do Obchodného registra je sídlo. Ak vaša firma nemá sídlo, tak nemôže existovať, to je úplne jasné a pochopiteľné. Aj pri sídle spoločnosti sa však dajú zaujímavým spôsobom ušetriť finančné náklady. A síce cez virtuálne sídlo, ktoré je výhodnou a obľúbenou alternatívou mnohých podnikateľov.

Čo je to virtuálne sídlo?

Virtuálne sídlo je adresa, ktorú si zaplatíte a tá sa v Obchodnom registri uvádza ako sídlo vašej obchodnej spoločnosti. Výhodou je, že v tomto prípade si nemusíte prenajímať samostatný priestor alebo kanceláriu. V Bratislave si virtuálne sídlo firmy zaobstaráte už za sumu okolo dvadsiatich eur mesačne, čo je oproti prenájmu samostatnej kancelárie obrovský rozdiel! Samozrejme, spoločnosť, u ktorej si virtuálne sídlo prenajímate, vám zabezpečí notifikácie o doručenej pošte či dokonca jej skenovanie.

Dá sa využiť aj na stretnutia

V prípade, že chcete svoje virtuálne sídlo premeniť na nejakú dobu na reálne, tak to nie je vôbec žiaden problém. Virtuálne sídlo spoločnosti totiž môžete využívať aj na reprezentatívne stretnutia s partnermi, dodávateľmi či odberateľmi. Nie je to však klasická kancelária, čo však v dnešnej dobe nie je vôbec problém. Veď si len vezmite, koľko ľudí dennodenne pracuje z domu, z kaviarne či napríklad z co-working centra.

Moderný spôsob úspory financií

Vďaka virtuálnemu sídlu tak z fixných nákladov prevádzky firmy prakticky vynecháte náklady na prenájom kancelárskych priestorov. A ak sa napríklad pozriete na ceny prenájmov v Bratislave, tak v prípade virtuálneho sídla ušetríte tisícky eur ročne! A to už je suma, ktorá je naozaj významná a hovorí v prospech využitia virtuálneho sídla spoločnosti.