V dňoch od 17. do 20. novembra 2011 sa môžete tešiť na 23. Víkend atraktívneho divadla vo Zvolene. Tohtoročný festival nebude v rozsahu zaostávať za minuloročným a do Zvolena zavítajú divadlá GUnaGU, SkRAT, Kontra alebo Toy Machine z Prahy a po hudobnej stránke to bude napríklad Iva Bittová a Čikori, MCH Band, Jakub Ursiny a Longital.

Tento medzinárodný divadelný festival sa prvýkrát verejnosti predstavil v roku 1989. Odvtedy sa snaží prezentovať netradičné a inovatívne formy súčasného divadla a prezentuje najzaujímavejšie predstavenia, ktoré vznikli na českej a slovenskej divadelnej scéne, ale aj v okolitých štátoch. Súčasťou podujatia sú aj výstavy, koncerty a diskusie.

K tohtoročnému víkendu atraktívneho divadla sa nám vyjadril výkonný riaditeľ festivalu Tomáš Kršňák: „Sme radi, že sa festival po roku vracia do priestorov Domu kultúry ŽSR, kde sa môžete hneď prvý deň tešiť na Ivu Bittovú a Čikori. Po dvoch rokoch uvítame aj českú produkciu v podobe brnenského experimentálneho divadla Husa na provázku. Divákov určite poteší aj divadlo GUnaGU, ktoré minulý rok vypredalo celé hľadisko.  Program je atraktívny a my sa na Vás tešíme v novembri.“

Napriek tomu, že tento festival s dlhoročnou tradíciou nezískal grant od Ministerstva kultúry SR, organizátorom sa podarilo vďaka podpore priateľov, spriaznených umelcov, organizácií a mesta Zvolen, zostaviť bohatý a kvalitný program za prijateľné ceny vstupného.

Tento ročník opäť ponúkne divadelné produkcie, ktoré sa obsahom i formou vymykajú priemeru a tradičným inscenačným postupom. Ide predovšetkým o autorské projekty, pohybové a tanečné divadlo, inscenácie súčasnej drámy, performance, happeningy a improvizované vystúpenia.

Festival sa bude konať v priestoroch Domu kultúry ŽSR a na Zvolenskom zámku. Viac informácií nájdete TU.