Susedské derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom zvládli lepšie domáci hokejisti, ktorí vyhrali 4:3 po predĺžení a svojho rivala zosadili z vedúcej pozície v tabuľke.

Prvá tretina patrila Bystričanom, boli aktívnejší, čo pretavili do gólu už v tretej minúte. Po Jendekovom natlčení sa pred bránku upratal vypichnutý puk Petríkom Výhonský.

Hostia odpovedali v druhej tretine únikom Šišku v oslabení. Domáci to oplatili peknou akciou, na konci ktorej bol nepokrytý Troock pred bránkou – 2:1. Zvolen potom ťažil z početnej výhody, keď sa ujala strela Hannu spoza kruhov a v tretej tretine otočil stav po strele Sládka od modrej.

„Barani“ však trinásť sekúnd pred koncom riadneho času vyrovnali v hre bez brankára zásluhou Kontosa a v predĺžení rozhodli individuálnym prienikom Troocka.

Václav Stupka, útočník HKM Zvolen: „Bol to klasický derby zápas hore-dole, myslím si, že pre oko diváka atraktívne. Záver nás bude mrzieť, prejdeme si to aj na videu, aby sme zistili kde sa stala chyba. Bystrica tam mala o jedného hráča viac a využili prevahu. Je to o detailoch a toto bol možno jeden z nich, no koniec-koncov každý zápas je o maličkostiach. Musíme sa s tým vedieť vysporiadať a otočiť hru na svoju stranu, už sme to neraz ukázali, no dnes nám to nevyšlo.“

Robin Rahm, brankár HC ’05 Banská Bystrica: „Bol to skvelý pocit a zábava hrať proti bývalým spoluhráčom. Dosiahli sme veľké víťazstvo, atmosféra pripomínala finálový zápas play-off. Fanúšikovia nás hnali dopredu, pozdvihli náš výkon a vďaka nim sme mali extra energiu, ktorá nám dopomohla otočiť tento zápas.“

Tipos extraliga – 6. kolo – nedeľa 02.10.2022 – Tipsport aréna – B. Bystrica

HC ’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 3. Výhonský (Jendek, Björkung), 28. Troock (Kontos, Gašpar), 60. Kontos (Kabáč, Bíreš), 62. Troock – 22. Šiška (Marcinek, Hraško), 38. Hanna (Gropp, Sideroff), 46. Sládok. Rozhodovali: Konc, Fridrich – Synek, Gegáň. Diváci: 2811

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Rahm (Belányi) – Björkung, Bačik, Luža, Holenda, Frídel, Ďatelinka, Ganz – Troock, Kontos, Bíreš – Gašpar, Sukeľ, Gabor – Urbánek, Tamáši, Kabáč – Výhonský, Sojka, Jendek

Zostava HKM Zvolen: Petrík (Halama) – Hain, Messner, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Barcík – Kašlík, Huntebrinker, Zuzin – Sideroff, Langkow, Hecl – Stupka, Šiška, Gropp – Marcinek, Viedenský, Csányi

12 HK Dukla Trenčín 6 1 0 0 0 5 12:28 3

Najbližšie sa zvolenskí hokejisti predstavia v akcii už v piatok 7. septembra, kedy na vlastnom ľade privítajú Michalovčanov. Úvodné buly zápasu 7. kola je na programe o 18.00 h.