Hokejisti Zvolena v utorňajšej dohrávke 29. kola Tipos extraligy po domácej výhre nad Michalovcami 6:3 pretrhli trojzápasovú šnúru prehier a poistili si druhú priečku v tabuľke, pričom sa bodovo dorovnali vedúcemu bratislavskému Slovanu. Ten má ešte zápas k dobru.

Domáci viedli v polovici stretnutia 2:0 po góloch Bondru a Csányiho, pričom pred druhým presným zásahom museli vystriedať uzdraveného brankára Patersona, ktorý sa znovu zranil. Následne hostia pridali na aktivite a vyrovnali na 2:2. Lenže do prestávky po strele Mudráka tečoval puk Langkow a v tretej tretine sa k nemu gólovo pridali Sideroff a Jedlička – 5:2. Michalovčania ešte zdramatizovali duel zásluhou Buca, ale tri body napokon zostali pod Pustým hradom.

„Je to pre nás dôležité víťazstvo po troch prehrách v rade. Reakcia tímu bola správna. Na chalanoch bolo vidno, že chcú zápas vyhrať, hoci mali trochu zviazané ruky. Nerodilo sa to ľahko. Zápas sme dobre rozbehli, ale súper vyrovnal. Napokon sme to kolektívnym výkonom a vierou v svoje schopnosti doviedli do úspešného konca a zaslúžene vyhrali,“ uviedol po víťazstve asistent trénera HKM Zvolen Andrej Kmeč.

Zvolenčania nasadili do hry uzdraveného brankára Jakeho Patersona. Ten však vydržal medzi žrďami iba niečo cez 26 minút, pretože sa opätovne zranil a vystriedať ho musel Adam Trenčan. „Niečo sa zasa stalo s členkom Patersona. Nevieme ešte presne čo, iba nám povedal, že nemôže dochytať. Preto išiel Adam Trenčan do bránky a zastúpil ho. Stáva sa to. Samozrejme, je to nepríjemné pre brankára, ktorý tam takto skočí, ale zvládol to dobre a aj vďaka nemu sme vyhrali,“ dodal k brankárskej výmene Kmeč.

Tipos extraliga – 29. kolo – dohrávka, 31.1.2023

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Góly: 8. R. Bondra (Hain, Jedlička), 28. Csányi (Mudrák, Kolenič), 37. Langkow (Hanna, Jedlička), 50. Sideroff (Langkow, Huntebrinker), 51. Jedlička (Langkow, R. Bondra), 58. Marcinek (R. Bondra, Hanna) – 33. Žitný (Chalupa), 34. Pavlovs (Pereskokov, Osburn), 52. Buc (Žitný, Suja). Rozhodovali: Hronský, M. Novák – D. Konc ml., Haringa, vylúčenia na 2 min: 2:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1071 divákov

Zostava HKM Zvolen: Paterson (27. Trenčan) – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Marcinek, Zuzin – Kolenič, Šiška, Csányi

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek – Glazkov, Macejko, Hammond, Osburn, Mihálik, Michalčin – Buc, Valentini, Vašaš – Matúš Paločko, Pavlovs, Pereskokov – Suja, Bjalončík, Žitný – Chalupa, Galamboš, Zabusovs