Hokejisti Zvolena zvíťazili v 12. kole Tipos extraligy nad Trenčínom 5:2 a upevnili si tretiu pozíciu v tabuľke. Hráči spod hradu Matúša Čáka nenadviazali na piatkovú výhru v Prešove. Nedeľný duel si hostia prehrali najmä v prvej tretine.

Zvolenčania už v tretej minúte využili presilovku obrancom Hannom, ktorý nahadzoval puk a Lacouvee nič nevidel. Do prestávky sa presadili ešte Jedlička z dorážky, Csányi zblízka a z protiútoku Bondra. Do trenčianskej bránky išiel na druhú tretinu Borák, ktorý inkasoval počas presilovky svojho tímu. V oslabení premenil trestné strieľanie Marcinek a bolo 5:0. Hostia potom zdvihli hlavy, najprv znížil z početnej výhody Petráš a po rýchlom prieniku aj Gaťár na 2:5. V tretej tretine si domáci postrážili vedenia, keďže Trenčania nevyužili dve veľké šance v podaní Petráša a Čacha.

Tipos extraliga – 12. kolo – nedeľa 23.10.2022

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 5:2 (4:0, 1:2, 0:0)

Góly: 3. Hanna (Stupka, Hecl), 13. Jedlička (Šiška, Kašlík), 14. Csányi (Viedenský, Mudrák), 20. R. Bondra (Langkow, Zuzin), 29. Marcinek (trestné strieľanie) – 33. Š. Petráš (Flick, Pietroniro), 38. Gaťár (Vaňo, Flick). Rozhodovali: Fridrich, Hronský – Gegáň, Frimmel, vylúčení na 2 min: 6:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1598 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Hain, Messner, Hanna, Mudrák, Kubka, Hraško, S. Barcík – R. Bondra, Langkow, Zuzin – Hecl, Huntebrinker, Stupka – Kašlík, Šiška, Jedlička – Marcinek, Viedenský, Csányi.

Zostava HK Dukla Trenčín: Lacouvee (21. Borák) – Ulrych, Pietroniro, Ozols, Pazdera, Starosta, Tourigny, Martiška – Sloboda, Čacho, Š. Petráš – Stahoň, Flick, Thelin – Krajčovič, Sojčík, D. Hudec – Vaňo, Gaťár.