Po štyroch zápasoch semifinálovej série play off hokejovej Tipos extraligy je stav série medzi HKM Zvolen a HK GROTTO Spišská Nová Ves vyrovnaný. Spišiaci vyhrali prvý zápas vo Zvolene i doma, rytieri vždy až ten druhý. V nedeľu pod Pustým hradom sa tak začína takpovediac od nuly.

Na zverencoch Petra Oremusa bolo od úvodného buly vidieť, že k zápasu chcú pristúpiť inak, než vo štvrtok. Už v tretej minúte sa dostali do prečíslenia a Stupka otvoril skóre. Tým rytieri prebudili aj domácich hráčov a nedovolené zákroky hostí dodali Spišiakom možnosti na vytváranie si nebezpečných príležitostí. Druhú presilovú hru, v 13. minúte využili na vyrovnanie, keď sa presadil Belluš – 1:1. Napätie na ľade sa stupňovalo a vyvrcholilo v úvode 18-tej minúty ručným súbojom a následnou hrou štyroch proti štyrom. V tej sa ukázali svoje skúsenosti zvolenskí hráči a Messner v 19. minúte znovu obrátil vedenie na stranu hostí.

Už v 22. minúte prekvapil Melicherčíka Mudrák a na úvod tretej časti hry tak zvýšil vedenie Zvolena – 1:3. A po chvíli mohlo byť vedenie hostí ešte vyššie, keby Sideroff nemieril len do konštrukcie domácej bránky. Útok striedal útok a viaceré vyložené šance si dokázali vytvoriť aj Spišiaci, lenže úspešní neboli. A striedanie v ofenzívnych tlakoch z jednej či druhej strany pokračovalo aj v tretej tretine a opäť nechýbali ani nervózne zákroky hráčov ocenené vylúčeniami na oboch stranách. Pri vylúčení Stupku, päť minút pred koncom, sa dokonca pri odvolaní brankára domáci tím snažil aj o početné prečíslenie, ale gól im to neprinieslo. Naopak, v poslednej minúte mohol zvýšiť skóre pre hostí Huntebrinker, ale trafil len tyčku opustenej svätyne domáceho tímu.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 1:3 (1:2, 0:1, 0:0), stav série 1:1

Góly: 13. Belluš (Majdan, Verbeek) – 3. Stupka (Turnbull, Fekiač), 19. Messner (Zuzin, Huntebrinker), 22. Mudrák (Viedenský). Zápas v Spišskej Novej Vsi sledovalo 5 500 divákov.

Zostava HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry, Ulander, Groch – Rapáč, Bortňák, Vandas – Verbeek, Kerbashian, Majdan – Giľák, Myklucha, Nellis – Belluš, Vartovník, Džugan.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna, Čulík – Zuzin, Viedenský, Bondra – Jedlička, Huntebrinker, Sideroff – Marcinek, Šiška, Csányi – Stupka, F. Fekiač, Turnbull.

Piaty zápas, ktorý sa odohrá znovu už pod Pustým hradom, bude mať úvodné buly v nedeľu, 9. apríla rovnako o 18.00 h.