Uplynulý veľkonočný víkend sa v banskobystrickej Aréne Barani konal druhý ročník hokejbalového turnaja Országh Cup. V konkurencii 18 tímov z celého Slovenska sa nakoniec z celkového víťazstva tešil tím Sharks Zvolen.

Najužitočnejším hráčom Országh cupu 2011 sa stal Patrik Polc

Veľkonočné sviatky v banskobystrickom kraji spríjemnil okrem iného aj celoslovenský hokejbalový turnaj. Z konfrontácie osemnástich slovenských klubov vyšli víťazne hráči zvolenských Sharks, navyše tretie miesto obsadil tím Bukovinka Zvolen. Výborné výkony hokejbalistov spod Pustého hradu podčiarkli aj jednotlivci. Hráčom s najväčším počtom asistencii bol Ján Blazsek (Bukovinka Zvolen), najlepším strelcom turnaja sa stal Michal Chovan a cenu pre najužitočnejšieho hráča si zase odniesol Patrik Polc (obaja Sharks Zvolen). Zvyšné dve ceny, pre najlepšieho obrancu a brankára si odniesli Banskobystričania, Jozef Jedliček a Milan Martinec (obaja Országh team Banská Bystrica).

,,S turnajom som spokojný. Úroveň bola veľmi vysoká, hral sa kvalitný a rýchly hokejbal. Nakoniec vyšlo dokonca aj počasie,“ pre BBonline.sk vyjadril svoju spokojnosť organizátor Országh Cupu 2011. Ten už pred začiatkom turnaja predpovedal vysokú úroveň dosiahnutú vďaka povesti tímov, ktoré potvrdili svoju účasť. Tieto slová sa aj naplnili a každý, kto zavítal v Bielu sobotu či Veľkonočnú nedeľu do Arény Barani v areáli ZŠ Golianovej musel byť spokojný. K videniu bol totiž zaujímavý hokejbal plný napätia a emócii, no zároveň fair-play a pekných športových momentov.

Celkové poradie Országh Cupu 2011:

1. Sharks Zvolen

2. Országh Team Banská Bystrica

3. Bukovinka Zvolen

———————————————————————

4. BBHbÚ Banská Bystrica

5. Vrbovské Lavíny

6. HbK Krupina

7. Watberg Senec

8. Suro Team Banská Bystrica

9. Mirex Spišská Nová Ves

10. MŠK Kežmarok

11. Slovan Gelnica

12. HK Bratislava Raptors

13. Únikový Východ Topoľčany

14. VB reality Spišská Nová Ves

15. HbT Slovan Fans Bratislava

16. HbK Monkeys Banská Bystrica

17. KG-System Výber 2. Ligy Banská Bystrica

18. Routiners Zlaté Moravce