Po štyroch prehrách chceli rytieri zabrať naplno. Do cesty sa im však postavil líder z Košíc, ktorý neplánoval odchádzať spod Pustého hradu naprázdno.

Šláger 34. kola bol vzácne vyrovnaný. V úvodnej časti však prítomní diváci veľa hokejovej krásy nevideli. Bol to skôr boj o stredné pásmo a obidvaja brankári mali minimum práce. Tesne pred odchodom do šatní sa domáci dočkali gólu. Vo vlastnom oslabení unikli Chovan s Kytnárom a druhý menovaný strelou z prvej nedal Škorvánkovi v bráne Košíc šancu.

V prostrednej tretine pribudli strelecké pokusy a s nimi aj gólové šance. Vyrovnať mohol po úniku hosťujúci Brophey. Bol však faulovaný a z následného trestného strieľania nevyzrel na brankára Skapskiho. Na druhej strane sa predviedol aj Škorvánek, ktorý si poradil s dorážkou Handlovského. Domáci následne nepremenili viaceré sľubné príležitosti a následne mohli ďakovať Skapskimu. Ten najprv zlikvidoval brejk Nagya a vzápätí nedovolil skórovať ani Žitnému.

V 41. minúte dvíhali zvolenskí hokejisti ruky nad hlavu. Puk dostali za chrbát Škorvánka, gól však pre predčasné prerušenie hry neplatil. Oceliari sa vzchopili a o pár sekúnd trafil žŕdku Pretnar. V 51. minúte už presnejšie mieril jeho spoluhráč Haščák, ktorý tečoval Kochovu strelu. Vyrovnaný stav vydržal iba 48 sekúnd. Lukáš Handlovský zblízka nedal Škorvánkovi šancu a poslal Zvolen opäť do vedenia. Aktívny hokej pokračoval. Najprv stroskotal v dobrej príležitosti Nagy a vzápätí zachránilo hostí pri strele Mitchella brvno. Šance sa striedali na obidvoch stranách, ani jeden z tímov však už puk nedostal do brány a Zvolen sa tak raduje z tesnej výhry 2:1.

Tipsport liga – 34. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HC Košice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 20. Kytnár (Michal Chovan), 52. Handlovský (Špirko, Fraser) – 51. Haščák (Koch). Zápas sledovalo 2090 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Skapski – Vandane, Fraser, Drgoň, Roman, Růžička, Zeleňák, Pufahl – Šišovský, Špirko, Handlovský – Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Mitchell, Pöyhönen, Obdržálek – Andrisík, Holovič, S. Petráš

Zostava HC Košice: Škorvánek – Dudáš, McDowell, Čížek, Pulli, Pretnar, Koch – L. Nagy, Brophey, Haščák – Spilar, Suja, Kafka – Š. Petráš, Galamboš, Hričina – Žitný, T. Klíma, Vrábeľ (32. Jokeľ)

Najbližšie sa rytieri predstavia v piatok 28. decembra v derby zápase na ľade Detvy o 18.00 hod.