Zvolen čakal v poslednom kole základnej časti Tipsport ligy zápas na domácom ľade proti Žiline. Body boli pre rytierov potrebné ako soľ, pretože v prípade prehry mohli spadnúť až na štvrté miesto. Duel sa však spočiatku nevyvíjal podľa predstáv domácich, ale záver bol už pod jasnou taktovkou rytierov.

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej. Vedenia sa ujali ako prví vlci, keď v 8. minúte otváral skóre Hvila. Rytieri však odpovedali o päť minút neskôr z hokejky Petráša. Žilina pod Pustým hradom nepovolila ani v druhej tretine, ktorú prehrala len o jeden gól. Do vedenia ich dostal Podešva strelou pomedzi Tomekove betóny. Jednogólový náskok hostí ale dokázali zmazať Chovan a Vandane. Potom síce ešte vyrovnal v 34. minúte Jenčík, na konci druhej tretiny však  Zeleňák poslal strelou od modrej rytierov prvýkrát v zápase do vedenia.

Záverečná tretina však patrila len domácim. Tí sa naplno rozstrieľali a počet gólov sa zastavil na čísle osem. V 48. minúte Hraško navýšil na 5:3, o pár minút neskôr Mitchell dorazil odrazený puk za chrbát Mikoláša. V 54. minúte sa osvedčila spolupráca Handlovského a Kytnára a v samotnom závere tretiny skompletizoval debakel Petráš.

Tipsport liga – 55. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. MsHK Žilina 8:3 (1:1, 3:2, 4:0)

Góly: 13. Petráš (Kelemen, Mitchell), 33. Chovan (Mitchell), 34. Vandane (Chovan, Mitchell), 38. Zeleňák, 48. Hraško (Zeleňák, Pöyhönen), 52. Mitchell (Chovan), 54. Kytnár (Handlovský, Fraser), 59. Petráš (Hraško, Kelemen) – 8. Hvila (Beránek, Podešva), 30. Podešva (Hvila, Piegl), 34. Jenčík. Zápas sledovalo 1307 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Tomek – Vandane, Fraser, Hraško, Zeleňák, Ulrych, Drgoň, Chlepčok – Zuzin, Kytnár, Handlovský – Vandas, Michal Chovan, Pöyhönen – Kelemen, Mitchell, Petráš – Růžička, M. Halama, Andrisík

Zostava MsHK Žilina: Mikoláš – Jankovič, Dubeň, Bagin, Piegl, Turian, Dlugoš, Marek Hudec – Milý, J. Ručkay, Bárta – Beránek, Podešva, Hvila – Rehák, Surovka, Jenčík – Hrazdíra, Ondruš, Hryzák – Pjatak

Bilancia základnej časti:

Zvolen si v tomto roku základnej časti Tipsport ligy viedol pomerne dobre. Obsadil druhú priečku a na súpera v prvom kole play-off si bude musieť počkať. Súper vzíde z dvojice Detva – Nové Zámky.

Zvolenská defenzíva fungovala tohto roku na výbornú, pretože dostala najmenej gólov spomedzi všetkých tímov. Najviac bodov rytieri brali z ľadu súpera, tu im patrí druhá priečka.

Pred vlastným publikom to bolo už horšie, pretože obsadili štvrté miesto, po Banskej Bystrici, Nitre a Trenčíne. Najlepšie hodnotením hráčom rytierov je Michal Chovan, ktorý sa so 67 bodmi dostal na druhé miesto v bodovaní. Chovan je tak najproduktívnejším slovenským hráčom základnej časti Tipsport ligy a na na vedúceho Erica Failleho z Banskej Bystrice stratil len štyri body. Druhým najproduktívnejším hráčom rytierov bol Špirko a tretí Kytnár obsadil v bodovaní celkovo  21. miesto.

Najviac gólov strelili rytieri v poslednom zápase proti Žiline. Najdlhšia šnúra bez prehry sa zastavila opäť na čísle osem, ktorá začala víťazstvom proti Miškovcu a skončila v Košiciach po prehre 3:4 po nájazdoch. Ak by rytieri neprehrali v tomto zápase, ich šnúra víťazstiev by sa vyšplhala až na číslo trinásť.