Po týždňovej reprezentačnej pauze sa na ľad opäť vrátila naša najvyššia hokejová súťaž. V 28. kole Tipsport ligy privítali domáci rytieri hostí z Nových Zámkov.

Úvod stretnutia sa rozbiehal v pomalšom tempe a častokrát sa prerušovalo. Na tempe sa odzrkadlila týždenná pauza oboch celkov. Prvou vážnejšou akciou bola výmena puku medzi Kováčikom a Chovanom, ktorá skončila gólom Chovana v 8. minúte do poloodkrytej bránky. Hráčov spod Pustého hradu tento gól nabudil a pokračovali vo svojej aktivite. O tri minúty neskôr Kytnár zvýšil skóre, keď po nahrávke jeden z hosťujúcich hráčov tečoval puk, a ten zmenil smer priamo do bránky. Prvá tretina tak skončila 2:0.

Už v dvadsiatej sekunde druhej tretiny mohol Coffman streliť gól do prázdnej brány, avšak obranca hostí mu to výborným zákrokom znemožnil. Nové Zámky pohrozili v 24. minúte, keď Látal vystihol domácu prihrávku. Nieminen však istil bránku. Hostia začali hrať aktívnejšie a vytvorili si viacero pekných akcií. Po chybách v domácej obrane hostia zúžitkovali v 31. minúte hrúbku rytierov, keď Cetnovský vystihol prihrávku a spomedzi kruhov prestrelil Nieminena. Hostia mali o 40 sekúnd neskôr na hokejke ďaľší gól, avšak Šimunovi puk ušiel. Nakopnutie hostí schladil v 34. minúte Obdržálek, keď využil ich zaváhanie. Sám smeroval na Baroša a svojho bývalého spoluhráča aj prekonal. V 37. minúte mohol Zvolen odskočiť na trojgólový rozdiel, avšak Matis len trafil hosťujúceho brankára.

Do tretej tretiny vstupoval Zvolen s dvojgólovým vedením. To sa mu podarilo navýšiť v 43. minúte, keď Ďaloga po dorážke strelil štvrtý gól Zvolena. V 47. minúte Kytnár zbytočne fauloval Zbořila, čím dal Novým Zámkom šancu presilovej hry 5 na 3. Hostia ju využili po góle Šimuna. V posledných desiatich minútach obe strany ponúkli pekné akcie. Skóre však ostalo nezmenené a Zvolen zvíťazil po deviatykrát, keď zdolal Nové Zámky 4:2.

Tipsport liga – 28. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HC Nové Zámky 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 8. Michal Chovan (J. Kováčik), 12. Kytnár (Hraško), 34. Obdržálek, 43. Martin Ďaloga (Ťavoda, L. Jurík) – 32. Cetkovský, 48. Šimun (Š. Novotný, M. Novák). Zápas sledovalo 1093 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Nieminen – Ross, Drgoň, J. Kováčik, Hraško, Wharton, Ťavoda, T. Bokroš, Andersons – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Michal Chovan, Kytnár, Špirko – Martin Ďaloga, L. Jurík, Matis – Síkela, V. Fekiač, T. Ondris

Zostava HC Nové Zámky: Baroš – Látal, Salija, Michal Novák, Plášil, M. Jass, Milan Hruška, Vidovič, D. Šimek – Lantoši, Š. Novotný, Cetkovský – Zbořil, Šimun, Lorraine – Hřebejk, V. Škoda, Dubec – Fábry, Dominik Rehák

V ďalšom stretnutí privíta v predvianočnom zápase Zvolen na domácom ľade Nitru a to 22. decembra o 18.00 hod.