V nedeľu sa skončila základná časť hokejovej Tipos extraligy. Pre zvolenských rytierov vyvrcholila táto časť sezóny zápasom v Spišskej Novej Vsi. Následne spoznali hráči HKM aj svojho súpera do play off, do ktorého vstupujú z pozície tretieho tímu po základnej časti.

Tím Petra Oremusa nastúpil do posledného duelu základnej časti bez niektorých opôr a aj keď záverečný výsledok vyzerá hrozivo, o úvodný gól zápasu sa postarali práve hostia. V 16. minúte sa, po viacerých perspektívnych akciách na oboch stranách, presadil Patrik Marcinek. Lenže domáci vyrovnali hneď po pár sekundách hracieho času druhej tretiny a postupne začali preberať iniciatívu v zápase i istotu na svoje hokejky. Po druhej tretine vyhrávali už 2:1 a v tretej časti hry padli, konkrétne v 47. minúte hracieho času, krátko po sebe, hneď dva góly v podaní domácich. Keď už to vyzeralo na uterák, v 53. minúte Kubka a v 56. minúte Šiška ešte aspoň zachraňovali česť a motiváciu hostí. Na konečných 6:3 už potom Spišiaci zvyšovali v poslednej minúte do prázdnej bránky Zvolena.

HKM skončilo v tabuľke po základnej časti na treťom mieste, v play off sa tak stretne so šiestym tímom – Novými Zámkami. Sériu začne Zvolen na domácom ľade 15. a 16. marca. Spišská Nová Ves sa v play off postaví susednej Banskej Bystrici.

Tipos extraliga – 44. kolo – nedeľa 05.03.2023

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)

Góly: 21. Verbeek (Kerbashian, Majdan), 36. Verbeek (Majdan), 47. Kebashian (Beaudry), 47. Verbeek (Laporte, Kerbashian), 57. Verbeek (Majdan, Nellis), 60. Ališauskas (Vartovník) – 16. Marcinek (Huntebrinker, Hecl), 53. Kubka (Bondra, Jedlička), 56. Šiška. Zápas sledovalo 2 780 divákov.

Zostava HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík – Beaudry, Ordzovenský, Ališauskas, Malina, Valach, Ulander, Groch – Verbeek, Kerbashian, Majdan – Giľák, Nellis, Laporte – Džugan, Myklucha, Novák – Vartovník, Bortňák, Belluš – Šúty.

Zostava HKM Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Hraško, Hanna, Kubka, Hain, Sládok – Jedlička, Marcinek, Bondra – Mudrák, Šiška, Stupka – A. Barcík, Brumerčík, Csányi – Huntebrinker, Hecl.