V týchto dňoch vychádza na svetlo sveta nový klip z dielne Kudivani photography a perfectlimperfect. Krátke video spája krásu prostredia a krásu pohybu.

jogaNatáčal sa v lete na rôznych miestach vo Zvolene a v okolí Zvolena – napríklad na Sliači alebo Hronseku. „Je to poetický aj praktický klip – ukazuje návod na cvičenie tzv. Pozdravu slnka a zároveň symboliku tohto cvičenia prepojenú s premenami dňa. Ráno vstávame podobne ako slnko, stúpame hore, otvárame oči do nového dňa. Klesáme, venujeme sa pozemským veciam a povinnostiam, ktoré nevyhnutne musíme dokončiť. Poobede sa pomaličky vraciame späť a deň sa pomaly končí zatvorením očí,“ vysvetľuje Eva Ježovičová, ktorú možno vidieť vo videu. Klip je zároveň oslavou krásy nášho regiónu. „Sú to miesta, ktoré dobre reprezentujú región Zvolena a jeho okolia a sú jedinečné svojou odlišnosťou,“ vysvetľuje Eva. Polia, lúky, parky, hrady, kaštiele, centrum mesta, dokonca východ alebo západ slnka nad Pustým hradom môžete nájsť v krátkom klipe. „Toto video, myslím, môže zaujať každého, kto má rád pohyb, výlety na zaujímavé miesta alebo len tak rád pozerá pekné veci čo vznikli s nadšením,“ hovorí Pavel Kudiváni, ktorý stál za kamerou.

Aj keď je video návratom k letu, ktoré už pominulo, môže vás inšpirovať aj v tomto predvianočnom období – aby ste vyrazili von, objavovali nové miesta a tešili sa z krásy prírody alebo aby ste sa ponorili viac do svojho vnútra a vnímali ako plynie život. „Je to výzva k zdravému pohybu, z ktorého práve joga vyniká svojou komplexnosťou a vplyvom na zdravie. Na pohyb netreba zabúdať ani počas Vianoc,“ dodáva Eva.