Séria semifinále play off hokejovej Tipos extraligy sa zo Zvolena presunula za stavu 1:1 na Spiš. Hráči Spišskej Novej Vsi však v prvom domácom dueli pred úctyhodnou diváckou návštevou hosťom veľa nedovolili  a znovu sa ujali vedenia v sérii.

Prvá tretina tretieho zápasu série nepriniesla veľa oku lahodiaceho hokeja. Hru sprevádzala opatrnosť i nervozita, z ktorej pramenili chyby i fauly. Vývoj úvodnej dvadsaťminútovky tak ovplyvnili vylúčenia na oboch stranách, pričom na druhé na zvolenskej strane hostia aj doplatili. O vedenie Spišiakov sa postaral v 18. minúte Vandas.

Omnoho viac akcie priniesla druhá tretina, v ktorej akcia striedala akciu a kus svojho umenia predviedli aj brankári oboch celkov. Trenčan sa však v 39. minúte znovu obzeral za svoj chrbát, keď ho prekonal Majdan. Melicherčík ale trpkú pachuť zacítil hneď následne, keď po buly zvolenskí hráči rozohrali akciu, pri ktorej domácemu gólmanovi nedovolili ovládnuť situáciu a puk do bránky usmernil Peter Zuzin – 2:1.

Lenže tretia tretina sa znovu viac ponášala na tú prvú a ani jednému z celkov sa nedarilo dostať do nebezpečného zakončenia. Jeden gól však napokon ešte padol, strelil ho však až v 59. minúte domáci Verbeek už do prázdnej bránky hostí.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) – stav série 2:1

Góly: 18. Vandas (Verbeek, Kerbashian), 39. Majdan (Kerbashian, Valach), 59. Verbeek (Bortňák) – 39. Zuzin (Jedlička). Zápas v Spišskej Novej Vsi sledovalo 5 500 divákov.

Zostava HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Žiak, J. Valach, Malina, Oullet-Beaudry, Ulander, Groch – B. Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Kerbashian, Verbeek – Giľák, Nellis, Réway – Belluš, Vartovník, Džugan.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna, Čulík – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Sideroff, Huntebrinker, Turnbull – Marcinek, V. Fekiač, Csányi – Stupka, Šiška, Kašlík.

Ďalší zápas v Spišskej Novej Vsi je na programe v piatok od 18-tej hodiny. Piaty zápas, ktorý sa odohrá znovu už pod Pustým hradom, bude mať úvodné buly v nedeľu, 9. apríla rovnako o 18.00 h.