Do piateho zápasu štvrťfinálovej série vstupovali zvolenskí hokejisti s vidinou zakončenia série a možnosti stať sa prvým postupujúcim do boja o medaily. Z vidiny sa stala realita, hráčom Nových Zámkov jasne zamávali na záver ich sezóny.

Zverenci Petra Oremusa mali fantastický štart do zápasu, keď sa už v 40. sekunde presadil Radovan Bondra. Hostia sa pritom ešte ani poriadne nestihli rozohrať na zvolenskom ľade a v siedmej minúte už prehrávali o dva góly. Šikovné prečíslenie využil Václav Stupka. To už hráčov Nových Zámkov dostatočne prebralo a začali vystrkovať rožky. Najskôr mal gól na hokejke Števuliak, ale Paterson sa napokon za svoj chrbát obzeral až v 9. minúte po strele Bezúcha. Šance sa potom striedali na oboch stranách, ale gól už v prvej tretine nepadol.

To v druhej časti hry domáci doplatili na vylúčenie Csányiho, ktoré v 25. minúte vyrovnaním potrestal Johnson. Hostia potom mali fázu, v ktorej prevyšovali rytierov, ale tým sa napokon podarilo zvrátiť vedenie opäť na svoju stranu, keď sa v 34. minúte presadil Jedlička. Hokejisti HKM už potom ďalší gól vo vlastnej bránke nedopustili, aj keď Novozámčania neskladali zbrane.

Peter Zuzin však už v prvej minúte tretej tretiny gólom naznačil, že Oremusov tím už ďalší zápas tejto série neplánuje dopustiť. Domáci svoj tlak stupňovali, nervozita na strane hostí sa stupňovala, čo podčiarkovali aj ich vylúčenia. Jednu z presiloviek využil v 48. minúte na svoj ďalší gól Peter Zuzin a uzavrel na konečných 5:2.

HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky 5:2 (2:1, 1:1, 2:0), konečný stav série 4:1

Góly: 1. Bondra (Viedenský, Zuzin), 7. Stupka (Zuzin), 34. Jedlička (Marcinek, Mudrák), 41. Zuzin (Viedenský, Bondra), 48. Zuzin (Rauhauser, Hecl) – 9. Bezúch (Ondrušek, Múčka), 25. Johnson (Jackson, Lee). Zápas vo Zvolene sledovalo 2 512 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Paterson – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Sládok, S. Barcík – Zuzin, Viedenský, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Šiška, Csányi – Jedlička, V. Fekiač, Stupka – A. Barcík

Zostava HC MIKRON Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Ligas, Mamčics, Hatala, Roman – Klempa, Johnson, Loggins – Števuliak, J. Mikúš, Lapšanský – T. Mikúš, Jackson, Faith – Múčka, Ondrušek, Bezúch.

Na svojho súpera do semifinále si ešte rytieri počkajú. Ďalšia fáza play off začína 31. marca.