Hráči HKM Zvolen privítali v piatok v rámci zápasu 43. kola Tipos extraligy na domácom ľade hokejistov Prešova. Zápas mal grády aj s gólovým korením hneď od úvodu.

Neubehlo ani päť minút hracieho času a domáci hokejisti už vyhrávali 2:0. Najskôr sa pred Bespalovom najlepšie zorientoval Marek Hecl. Len krátko po ďalšom buly sa domáci dostali do presilovej hry, ktorú ukončili vďaka ráznej strele Sideroffa už po pár sekundách. Ani po dvoch strelených góloch ale domáci nepoľavili. Už na začiatku ôsmej minúty mohol zvyšovať Marcinek a o pár minút na to aj Bondra, ktorý trafil konštrukciu bránky hostí. Tá zazvonila aj v 14 minúte po strele Modráka. A aj keď si príležitosti dokázali vytvárať aj hostia, skóre sa už v prvej tretine nemenilo.

Poriadne dusno vyrábali hosťom rytieri aj hneď od úvodu druhej tretiny a Rabčan, ktorý v bránke Prešova vystriedal Bespalova, sa musel rýchlo zahriať. Odolával však len do 30. minúty, kedy opäť ukázal pohotovú reakciu Hecl a zvýšil na 3:0. Prešovčania sa ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, ale domáci gólman Paterson bol bezchybný.

Definitívnu bodku snahám hosťujúceho Prešova dali Oremusovi zverenci hneď v úvode poslednej časti hry, kedy v rýchlom slede nadelili hosťom tri góly v rozmedzí 45. a 47. minúty. Postupne sa presadili Hain, Huntebrinker a Bondra. Keď v 51. minúte zvýšil na 7:0 Jedlička, exhibícia Zvolena bola zavŕšená. Naopak, pre Prešov to bola zostupová definitíva, keďže skončí definitívne posledný.

HKM Zvolen – HC MV TRANSPORT Prešov 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Góly: 5. Hecl (Sideroff), 5. Sideroff (Messner, Huntebrinker), 30. Hecl (Sideroff, Sládok), 45. Hain (Huntebrinker, Hecl), 47. Huntebrinker (Šiška), 47. R. Bondra (Jedlička, Marcinek), 51. Jedlička (Huntebrinker, Messner). Zápas vo Zvolene sledovalo 1 596 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Paterson – Rauhauser, Messner, Hanna, Mudrák, Hain, Kubka, Sládok – R. Bondra, Marcinek, Jedlička – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Stupka, Šiška, Kolenič – Csányi, Brumerčík, A. Barcík.

Zostava HC MV TRANSPORT Prešov: Bespalov (21. Rabčan) – Giles, F. Fekiač, Khlystov, Nátny, D. Jendroľ, Turan, Rajnoha, Thomka – Nauš, Girduckis, Gerlach – Avtsin, Salituro, Tkáč – Ščurko, Klíma, Žilka – K. Jendroľ, Šimun, Ľalík.

Základná časť sa pre hráčov HKM skončí v nedeľu zápasom v Spišskej Novej Vsi.