Šiesty zápas semifinále play-off bol pre rytierov dôležitou skúškou. Nitra mala výhodu domáceho publika a stačilo jej už len posledné víťazstvo na postup do finále s Banskou Bystricou. Proti ale boli Zvolenčania, ktorí po skvelom výkone vracajú sériu pod Pustý hrad.

Aktivita zo strany rytierov začala už od úvodných minút. Zvolenčania dokázali dobre korčulovať, napádali súperovu rozohrávku, čím ich dostávali pod tlak. Úvodný gól padol v 8. minúte, keď Ružička na trikrát prekonal Hanuljaka. Skvelé tempo rytierov obohatil o tri minúty neskôr opäť Ružička. Po vyhratom buly Zuzin našiel bekhendom Ružičku, ktorého strela bola najprv zblokovaná, ale následná jeho tvrdá rana skončila za gólmanom corgoňov. Domáci sa po dvojgólovej sprche prebudili. Zníženie prišlo v 14. minúte po dorazení puku v priestore bránkoviska z hokejky Scheidla. Hostia mohli vzápätí odpovedať po dobrej strele Obdržálka. Prvé dejstvo tak skončilo výsledkom 2:1 pre Zvolen.

Druhá tretina už bola vlažná na oboch stranách. Hra sa viac presunula do stredného pásma, kde oba celky dbali na pozorné bránenie. Vážnejšie ohrozenie hráči vytláčali len k mantinelom. V 24. minúte mal Ružička na hokejke hetrik, ale jeho pokus spomedzi kruhov nezapadol za chrbát Hanuljaka. Blízko ku gólu mali aj domáci, ktorí si v druhej polovici tretiny vytvorili dobrú príležitosť zásluhou Rapáča. Špirko sa pri svojom návrate mohol vyznamenať tretím gólom. V 35. spálil dobrý strelecký uhol a o dve minúty neskôr neoklamal Hanuljaka kľučkou spoza bránky. Druhá tretina gól nepriniesla.

Posledné dejstvo nezačali domáci zverenci ideálne. Rytieri si zahrali presilovú hru v dôsledku príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. V početnej výhode bol najbližšie ku gólu Vandane, ktorého strela opečiatkovala konštrukciu bránky. Corgoni potrebovali v zápase rýchly vyrovnávajúci gól. Ich aktivitou sa dopúšťali zákrokov na hrane faulu. Ďalšiu presilovú hru poskytol Zvolenčanom Mezei. Hráči spod Zobora boli príliš dlho zatvorení vo svojom pásme, čo využili hostia a zvýšili z hokejky Obdržálka. Postup do finále sa tak Nitre opäť vzdialil. V 58. minúte skúsili domáci odvolať brankára, čím Mitchell do prázdnej bránky skorigoval na 4:1.

Tipsport liga – semifinále play-off – 6. zápas – Zvolen

HK Nitra vs. HKM Zvolen 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 14. Scheidl (Lantoši, Šiška) – 8. Růžička, 11. Růžička (Zuzin, Petráš), 49. Obdržálek (Kytnár), 59. Mitchell (Chovan, Fraser). Zápas sledovalo 3516 divákov. Stav série 3:3.

Zostava HK Nitra: Hanuljak – Rais, Mezei, McCormack, Korím, Sloboda, Versteeg, Štefanka – Hrušík, Slovák, Kerbashian – Lantoši, Šiška, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Fominych, Čaládi, Minárik

Zostava HKM Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Fraser, Vandane, Ulrych, Růžička, Pufahl, Drgoň, Hraško – Handlovský, Mitchell, Špirko – Obdržálek, Kytnár, Chovan – Zuzin, Petráš, Kelemen – Šišovský, Holovič, Andrisík

O druhom finalistovi sa rozhodne pod Pustým hradom v piatok 5. apríla o 18.00 hod.