Hokejisti HKM Zvolen zdolali v 35. kole Tipos extraligy na domácom štadióne MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 po predĺžení a poistili si druhé miesto v tabuľke. Zverenci trénera Ernesta Bokroša prehrali štvrtýkrát v rade, i keď v posledných troch stretnutiach získali vždy aspoň bod.

Duel sa pre zlú dopravnú situáciu v krajine začal s desaťminútovým oneskorením. V prvej tretine domáci využili presilovku Chrisom Langkowom, v treťom dejstve sa o vyrovnanie postaral Patrik Lušňák, ktorý uspel v dorážke. Duel napokon rozhodol v predĺžení už v 25 sekunde obranca HKM Joel Messner.

Hokejisti Zvolena tak vydreli víťazstvo nad Liptovským Mikulášom 2:1 a to už aj s uzdraveným Marekom Viedenským. Ten pre zranenie absentoval dva týždne. Návrat do zostavy aktuálne druhého celku tabuľky síce neoslávil gólom, ale s kapitánskym céčkom na drese. Prevzal ho po Petrovi Zuzinovi.

„Tak sa to dohodlo. U nás je jedno, kto má aké písmenko na drese, tvoríme tím, hráme jeden za druhého. Hráme každý za toho vedľa seba ako päťky na ľade. Ak chceme vyhrávať, nezáleží na tom, kto má aké písmeno na drese,“ vyjadril sa k zmene na kapitánskom poste 32-ročný Viedenský, pričom to nechcel bližšie rozvádzať. zápasu s L. Mikulášom povedal: „Dôležité je, že sme vyhrali. Dva body sú lepšie ako jeden, hoci ten tretí sme nezískali. Makali sme celý zápas ako tím a ako tím sme vyhrali. Verím, že v ďalších zápasoch budeme ešte úspešnejší.“

Tipos extraliga – 35. kolo, 3.2.2023

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 16. Langkow (Huntebrinker, Sideroff), 61. Messner (Jedlička, R. Bondra) – 45. Lušňák (Vankúš, Marek Hudec) Rozhodovali: M. Korba, Jobbágy – Šoltés, Staššák, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1161 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Šiška, Csányi.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel – Ventelä, Mezovský, Diakov, T. Bokroš, Marek Hudec, Novajovský, Pavúk, Kapičák – Handlovský, Vähätalo, Kriška – Uhrík, Saari, Michalík – Lušňák, Kalousek, Vankúš – Štrauch, Šmída, Braun.

12 HC MV TRANSPORT Prešov 39 7 7 0 5 20 102:135 40

Už v nedeľu čaká zvolenských hokejistov zápas v Nových Zámkoch. Následne potom ďalší duel až 14. februára, a to doma proti Popradu od 17-tej hodiny.