Hokejisti HKM Zvolen prehrali v šlágri 41. kola Tipos extraligy doma so Slovanom Bratislava 0:2 a prišli o druhú priečku v tabuľke.

Domácich predbehli o skóre Košice, ktoré vyhrali nad Novými Zámkami 4:0. „Belasí“ si poistili prvé miesto a pred oboma súpermi vedú o šesť bodov.

Pre Zvolen to bola už štvrtá prehra po sebe, Slovan vyhral po dvoch prehrách. Sekundu pred koncom úvodnej tretiny ho poslal do vedenia v presilovke Liam Pecararo a hostia dali aj druhý gól v početnej výhode. V 50. minúte sa oň postaral Brant Harris.

Domáci hrali od 16. minúty bez kapitána Mareka Viedenského, ktorý inkasoval zásah korčuľou do tváre.

Zvolenčania inkasovali oba góly v oslabení. „Odohrali sme dobrý zápas, jeden z tých lepších, len sme nedali gól. A bez neho sa ťažko vyhráva. My sme mali tlak. Ako Slovan odhadzuje puky z tretiny nemôžete vidieť každý deň, takže som na tento tím hrdý,“ prezradil po prehre s bratislavským mužstvom mladý 20-ročný útočník domácich Maroš Jedlička, ktorý sa vrátil do zostavy po dvojtýždňovej pauze zapríčinenej zranením.

Zvolen nevyužil proti Slovanu viacero presiloviek vrátane dvojminútovej o dvoch hráčov v tretej tretine za stavu 0:1. „Musíme zlepšiť presilovky. Už sa to podľa mňa aj zlepšuje, len v nich nevieme dať gól. Oni dali za štyri sekundy. Vyzerá to ľahko, ale tak ľahké to nie je,“ prízvukoval Jedlička a vyjadril sa aj k štyrom zvolenským prehrám za sebou, ktoré sa udiali počas predchádzajúcich troch sezón pod vedením trénera Petra Oremusa vôbec po prvýkrát: „Prehrali sme štvrtý zápas v rade, ale sú to asi také veci, ktoré sa majú stať. Lepšie prehrať teraz štyri zápasy ako potom v play-off.“

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 20. Pecararo (Takáč, MacKenzie), 50. Harris (Takáč, Kytnár). Rozhodovali: Štefík, Korba – D. Konc ml., Valo, vylúčení: 7:9, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3755 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, Barcík – Jedlička, Viedenský, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Turnbull, Marcinek, Zuzin – Kolenič, Šiška, Csányi.

Zostava HC Slovan: Hlavaj – MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Duke, Ščerbak – Kukumberg, Kytnár, Zigo – Török, Lipiansky, Minárik.

Negatívnu sériu sa hráči HKM pokúsia zlomiť už v nedeľu v Nitre. Najbližší domáci duel ich potom čaká v piatok, 3. marca od 18-tej hodiny proti Prešovu.