Hráči Spišskej Novej Vsi sa na domáci ľad vrátili s postupovým mečbalom, ale aj šiesty zápas ukázal vyrovnanosť série.

Prvá tretina sa ponášala na mnohé iné v aktuálnej sérii, keď prehnaná opatrnosť v kombinácii s nervozitou zväzovala hráčom korčule. A vyústila aj vo vylúčenia na oboch stranách. Presilovky však, napriek príležitostiam, nepriniesli gólovú koncovku.

V úvode druhej časti hry sa síce museli najskôr početnej prevahe brániť rytieri, ale potom zvolenskí hráči začali na Melicherčíka tlačiť výraznejšie. A v 29. minúte pohotový Stupka po dorážke Kubkovej strely otvoril skóre zápasu. Spišiakov to ale na kolená nezrazilo a ani Trenčan v bránke hostí to nemal na ružiach ustlaté. Skóre sa však už nemenilo.

Domáci Spišiaci sa od úvodu poslednej časti hry snažili o vyrovnanie, lenže šťastie tentokrát sadlo na hokejky HKM. Útok striedal útok, keď po Huntebrinkerovej akcii pridal druhý gól rytierov Hecl. Ale napriek dvojgólovému vedeniu ešte nemali zvolenskí hráči nič isté, pretože domáci sa snažili tlačiť. Čas bol však proti nim a keď potom už do prázdnej bránky domácich pridal tretí gól aj Marcinek, o konaní siedmeho zápasu bolo rozhodnuté.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 0:3 (0:0, 0:1, 0:2), stav série – 3:3

Góly: 29. Stupka (Kubka), 51. Hecl (Huntebrinker), 59. Marcinek (Csányi). Zápas v Spišskej Novej Vsi sledovalo 5 000 divákov.

Zostava HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Žiak, Beaudry, Romaňák, Valach, Ulander, Groch – Rapáč, Bortňák, Vandas – Verbeek, Kerbashian, Majdan – Myklucha, Nellis, Réway – Giľák, Vartovník, Belluš.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Jedlička, Langkow, Bondra – Stupka, Šiška, Csányi.

O postupe do finále sa tak rozhodne vo štvrtok, 13. apríla vo Zvolene. Zápas má úvodné buly naplánované o 18-tej hodine.