V Sielnici vypukol požiar v priestoroch firmy, ktorá ponúka sortiment pevných palív z biomasy a dreva, palivové drevené brikety a palety.

V pondelok 30. apríla 2012 vypukol v poobedných hodinách v Sielnici požiar. Sielnickí hasiči boli na mieste nešťastia takmer okamžite. Na pomoc im prišli zvolenskí aj  banskobystrickí hasiči. Ťažko prístupný terén a okolité domy im znemožnovali prístup do areálu firmy na spracovanie dreva. Hasiči bojovali s ohňom niekoľko hodín. Až vo večerných hodinách sa im podarilo dostať požiar pod kontrolu a uhasiť.

Aktualizácia 2.5.2012: Vyšetrovateľ vo Zvolene začal  trestné  stíhanie  pre prečin všeobecné ohrozenie. V pondelok (30.4.) v čase od 18.00 do 18.30 hodiny, došlo k požiaru v objekte budovy v obci Sielnica, ktorú využíva pre podnikateľské účely  spoločnosť zo Sielnice. Na prvom podlaží páchateľ z nedbanlivosti spôsobil požiar, pravdepodobne vyhodením cigaretových ohorkov do vreca na odpadky. Horieť začalo v pánskej  šatni a oheň  sa postupne rozšíril po celom prvom podlaží. Spoločnosti vznikla škoda  na hnuteľnom majetku  odhadnutá na 500 eur. Vlastníkom  budovy vznikla požiarom škoda odhadnutá na 130-tisíc eur. Prípad je v štádiu vyšetrovania.