V 25. Tipsport ligy sa stretli hráči spod Pustého hradu s vlkmi zo Žiliny. V treťom stretnutí tímov vzájomná bilancia nehovorila v prospech žiadneho celku. Zvolen si upevnil svoju pozíciu, naopak Žilina ostala bez bodu.

Aktivita oboch tímov začala hneď od úvodu. Už v 5. minúte stretnutia mohli domáci otvoriť skóre, keď sa Coffman preštrikoval až pred Tomeka. Otvorenie skóre prišlo minútu na to. O prvý gól sa postaral domáci kapitán Jurík, keď na dvakrát bekhendom umiestnil puk do odkrytej bránky. Zápas musel predčasne ukončiť Hraško v 9. minúte, kedy dostal 5 + dokonca za faul na Ondruša. Hostia sa nepriaznivého skóre nezľakli a v 15. minúte po desiatich sekundách presilovej hry vyrovnal Mikuš po strele od modrej čiary.

Prostredné dejstvo prinieslo viaceré pekné akcie na oboch stranách. Žiadna však neskončila gólom. Najväčšiu príležitosť mal hosťujúci Mikuš v 38. minúte. Ten však trafil Nieminenov pravý betón. Domáci mali výbornú šancu o minútu neskôr, keď Obdržálek strieľal tesne k ľavej žrdi.

Úvodné buly tretej tretiny vyhral domáci center Steén. Hostia už v 43. minúte mohli zvrátiť stav na svoju stranu, avšak prečíslenie ukončil Drgoň, ktorí puk vypichol. Druhé prečíslenie naopak vyšlo rytierom v 49. minúte, kedy zakončil Obdržálek a poslal Zvolen späť do vedenia. Domáci sa zahryzli do súpera a o 35 sekúnd na to pridal Ďaloga tretí gól. Žilina sa ocitla v nepriaznivej situácii, z ktorej sa však už nestihla spamätať. Bodku za zápasom pridal Michal Chovan, ktorý bekhendom v 59. minúte rozhodol o víťazstve Zvolena v pomere 4:1.

Tipsport liga – 25. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. MsHK DOXXbet Žilina 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 6. L. Jurík (Síkela), 49. Obrdžálek (O. Steen), 49. Martin Ďaloga (L. Jurík, Matis), 59. Chovan – 17. P. Mikuš (Handlovský). Zápas sledovalo 1039 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Nieminen – Ross, Drgoň, J. Kováčik, T. Bokroš, Wharton, Hraško, Andersons, Ťavoda – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský – Matis, L. Jurík, T. Török – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Síkela

Zostava MsHK DOXXbet Žilina: T. Tomek – Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Mendrej, Hatala – Klimenta, Handlovský, M. Tvrdoň – J. Jurík, R. Hruška, R. Tomas – Stupka, Švihálek, Rogoň – Váňa, Holovič, F. Ondruš

V ďalšom zápase 26. kola Tipsport ligy uvidíme rytierov na ľade Trenčína a to 8. decembra o 18.00 hod.